< sekcia Šport

Srbská prokuratúra obžalovala Joviča za porušenie karantény

Na archívnej snímke srbský útočník Luka Jovič. Foto: TASR/AP

Útočník Realu Madrid počas núdzového stavu nedodržal povinnú izoláciu po vstupe do krajiny, prokuratúra pre neho navrhla trest na šesť mesiacov odňatia slobody.

Belehrad 22. októbra (TASR) - Srbská prokuratúra podala obžalobu na futbalistu Luku Joviča za marcové porušenie povinnej karantény. Útočník Realu Madrid počas núdzového stavu nedodržal povinnú izoláciu po vstupe do krajiny, prokuratúra pre neho navrhla trest na šesť mesiacov odňatia slobody. Podľa srbských zákonov musí súd rozhodnúť, či obžalobu príjme. Jovič sa však môže vyhnúť procesu, ak zaplatí pokutu v prepočte takmer 30-tisíc eur, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu stanicu RTS.

Jovič v marci pricestoval domov zo Španielska, namiesto karantény ho však prichytili v meste na oslave jeho priateľky. Jeho konanie vtedy pobúrilo aj najvyšších predstaviteľov krajiny, ktorí vyzvali na vyvodenie dôsledkov. "Niekoho postavenie nie je dôvod na odlišný prístup," povedala v marci hovorkyňa prokuratúry Slavica Jokičová Jankovičová.