Miklík je štvrtým najproduktívnejším hráčom MS v základnej časti

Na snímke vľavo víťazná radosť hokejistov Slovenska po strelení piateho gólu, v popredí Martin Marinčin, vľavo Tomáš Tatar, druhý zľava strelec gólu Michel Miklík a Tomáš Marcinko, vpravo Nór Mads Hansen v zápase Slovensko - Nórsko (5:2) na MS 2014 v ľadovom hokeji v A-skupine v Aréne Čižovka v Minsku v stredu 14. mája 2014. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Štatistiku v tomto meradle ovládol ruskú útočník Viktor Tichonov.

Minsk 21. mája (TASR) - Ruský hokejista Viktor Tichonov je po zápasoch v základných skupinách najproduktívnejším hráčom MS v Minsku. V siedmich stretnutiach nazbieral 14 bodov za 7 gólov a rovnaký počet asistencií. Najlepší zo Slovákov Michel Miklík je s 11. bodmi na štvrtej priečke.

Individuálne a tímové štatistiky po zápasoch v základných skupinách na MS v Minsku (aktualizované podľa oficiálnej stránky MS):

najproduktívnejší hráči:

1. Viktor Tichonov (Rus.) 14 bodov (7+7), 2. Antoine Roussel (Fr.) 11 (6+5), 3. Sergej Plotnikov (Rus.) 11 (5+6), 4. Michel MIKLÍK (SR) 11 (4+7), ... 13. Tomáš Tatar (SR) 8 (4+4)

najlepší strelci:

1. Tichonov 7 gólov, 2. Roussel, Stephane da Costa (obaja Fr.), Joel Ward, Cody Hodgson (obaja Kan.) po 6, ... 10. Michel MIKLÍK, Tomáš TATAR, Ladislav NAGY (všetci SR) po 4.

najlepší na vhadzovaniach:

1. Andrej Gavrilin (Kaz.) 71,11%, 2. Ladislav NAGY (SR) 68,63%, 3. Jarkko Immonnen (Fín) 67,42%

plus/mínus body:

1. Anton Belov, Tichonov (obaja Rus.) +9, 3. S. da Costa (Franc.), Ryan Ellis (Kan.), Jegor Jakovlev (Rus.) všetci +8, ... 14. Tomáš TATAR, Michel MIKLÍK (obaja SR) +5

najtrestanejší hráči:

1. Kaspars Daugavinš (Lot.) 42 tr. minút, 2. Zemgus Girgensons (Lot.), Nikolaj Antropov (Kaz.) obaja 29 tr. minút, ... 15. Martin MARINČIN (SR) 12.

úspešnosť brankárov:

1. Kevin Lalande (Biel.) 96,36%, 2. Ben Scrivens (Kan.) 95,35%, 3. Sergej Bobrovskij (Rus.) 94,38%, ... 15. Ján LACO (SR) 88,95%

produktivita obrancov:

1. Seth Jones (USA) 9 (2+7), 2. Roman Josi (Švajč.) 7 (1+7), 3. Ondřej Němec (ČR) 6 (1+5), ... 10. Marek ĎALOGA (SR) 4 (1+3)

tímová úspešnosť presiloviek:

1. USA 27,78 %, 2. Švédsko 27,27 %, 3. Rusko 26,47, ... 10. SLOVENSKO 17.86

tímová úspešnosť oslabení:

1. Rusko 93,10%, 2. Švédsko 92,86%, 3. Francúzsko 89,29%, ... 12. SLOVENSKO 78,38%

tímová efektivita streľby:

1. Rusko 13,60 %, 2. Francúzsko 13,09 %, 3. Bielorusko 12,86 %, ... 8. SLOVENSKO 10,42 %

Na snímke radosť Slovákov po strelení gólu. Sprava Karol Sloboda, Ladislav Nagy, Michel Miklík a Marek Hrivík v zápase A-skupiny Kanada - Slovensko na MS 2014 v hokeji v Arene Čižovka v Minsku v sobotu 10. mája 2014.

Štatistiky slovenského tímu na MS v Minsku, Miklík 4+7

Najproduktívnejším slovenským hokejistom na MS v Minsku bol Michel Miklík, ktorý v siedmich zápasoch nazbieral 11 bodov za 4 góly a 7 asistencií. Cez priemer bod na zápas sa dostal už iba jeho spoluhráč z útoku Tomáš Tatar, ktorý mal v siedmich zápasoch bilanciu 4+4.

88 Július Hudáček 0 0:0 0 0 0,0 0,0 0 0 0

/Štatistiky hráčov: číslo dresu, meno, zápasy, góly, asistencie, body, trestné minúty, +/-, víťazné góly, góly v presilovkách, góly v oslabeniach, strely na bránku, minutáž, priemerná minutáž na zápas. Štatistiky brankárov: číslo dresu, meno, počet zápasov, do ktorých nastúpil, minutáž, inkasované góly, počet zásahov, priemerná úspešnosť zásahov, gólový priemer na zápas, čisté kontá, víťazstvá, prehry./