Quantcast
< sekcia Šport

Štefan Ružička nebude hrať za Třinec, rozhodol sa pre Spartu

Štefan Ružička Foto: TASR/Pavel Neubauer

Jeho posledným pôsobiskom pred ročnou prestávkou bol Třinec a práve v tomto klube dostal najprv príležitosť reštartovať svoju kariéru


Praha 4. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Štefan Ružička napokon nebude v kariére pokračovať v českom Třinci. Skúsený útočník, ktorý sa po roku vrátil k profesionálnemu hokeju, sa rozhodol prijať ponuku Sparty Praha. O Ružičkovom odchode informoval třinecký klub na svojej stránke.

Štefan Ružička sa po roku rozhodol vrátiť do hokejového kolotoča. Jeho posledným pôsobiskom pred ročnou prestávkou bol Třinec a práve v tomto klube dostal príležitosť reštartovať svoju kariéru. V prípravnom období odohral 9 zápasov, v ktorých získal 7 kanadských bodov. Napriek tomu, že tréner Vladimír Kýhos sa vyjadroval pozitívne k Ružičkovým výkonom, nitriansky rodák smeruje do Prahy.

"Rozhodol sa pre Spartu Praha. Túto informáciu dnes (4. septembra, pozn.) vedeniu Třinca oznámil jeho agent," uviedol tlačový hovorca HC Oceláři Třinec Tomáš Želazko. V Sparte Praha sa stretne s trénerom Jiřím Kalousom, s ktorým spolupracoval počas predošlého pôsobenia v Třinci.

Hokejisti Sparty Praha v nedeľu absolvovali zápas Ligy majstrov na ľade švédskeho Färjestadu (2:3). Ich nový útočník sa k tímu pripojí v utorok. "Štefan sa k tímu pripojí v utorok, hneď na prvom tréningu po návrate mužstva zo stretnutia Ligy majstrov vo Švédsku," uviedol na klubovom webe Sparty tréner Jiří Kalous.