Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Šport

Sterlingova manželka môže predať Los Angeles Clippers

Shelly Sterlingová a Donald Sterling Foto: TASR/AP Photo

Rozhodol o tom sudca.

Los Angeles 29. júla (TASR) - Manželka majiteľa Los Angeles Clippers Shelly Sterlingová má právo predať klub zámorskej basketbalovej NBA za dva milióny dolárov. Tak rozhodol kalifornský sudca Michael Levanas. Vedenie ligy v máji suspendovalo súčasného vlastníka kalifornského tímu Donalda Sterlinga za jeho rasistické výroky na adresu afro-amerických hráčov a nariadilo odpredaj klubu inej osobe.

Sterlingova manželka ako menšinová vlastníčka sa dohodla na obchode s bývalým šéfom exekutívy softvérového gigantu Microsoft Stevom Ballmerom, ktorý súhlasil s kúpnou cenou dve miliardy dolárov. Proti však bol Sterling a obrátil sa na súd. "Shelly Sterlingová má právo zaujať pozíciu administrátora rodinného trustu, ktorý vlastní Los Angeles Clippers," citovali Levanasa zámorské médiá. Sterlingová chcela porote dokázať, že jej manžel v súvislosti s Alzheimerovou chorobou trpí aj miernou formou demencie a podľa nej tak nie je právne spôsobilý rozhodovať o osude klubu. Levanas uviedol, že Sterlingov zdravotný stav skúmali dvaja doktori a označili ho za mentálne nespôsobilého.

Sterlingová sa po oznámení rozhodnutia pred súdnou miestnosťou neubránila slzám. "Vyhráme, nech už je to akýmkoľvek spôsobom. Robím iba to, čo musím robiť," povedala 79-ročná Američanka pre akreditované médiá. Sterlingoví právni zástupcovia sa proti verdiktu súdu mienia odvolať. "Toto ešte nebola záverečná bitka, iba prvá časť dlhej vojny," uviedol Sterlingov obhajca Bobby Samini.