Stíhacie preteky v Oberhofe vyhral Fillon Maillet

Na snímke francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet víťazí v stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Oberhofe v nedeľu 9. januára 2022. Foto: TASR/AP

Z dvojice Slovákov skončil vyššie Michal Šima, ktorému patrila rovnako ako v piatkovom šprinte 54. priečka so šiestimi chybami.

Oberhof 9. januára (TASR) - Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet zvíťazil v nedeľných stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára. V nemeckom Oberhofe si pripísal na strelnici dve chyby a v cieli mal náskok 9,9 sekundy pred Švédom Sebastianom Samuelssonom, ktorý minul raz. Tretí skončil Nór Tarjei Bö s tromi chybami a mankom 15,6.

Z dvojice Slovákov skončil vyššie Michal Šima, ktorému patrila rovnako ako v piatkovom šprinte 54. priečka so šiestimi chybami. Šimon Bartko sa posunul z 59. miesta na štarte na 56., keď na strelnici minul deväť terčov.

Fillon Maillet v priebehu pretekov klesol až na 18. pozíciu, no napokon sa prepracoval na najvyšší stupeň, čo sa mu v stíhacích pretekoch podarilo tretíkrát v sérii. Získal navyše opäť aj žltý dres pre vedúceho muža celkového poradia. Vzal si ho od krajana Emiliena Jacquelina, ktorý za vytrvalého sneženia prišiel do cieľa až na 17. priečke. "Boli to mimoriadne náročné preteky. Na prvej položke som dvakrát minul, vôbec som nepremýšľal o víťazstve. Sneh bol veľmi pomalý, streľba nebola jednoduchá. Úžasné, že som to zvládol," tešil sa Fillon Maillet podľa biathlonworld.com.