Quantcast
< sekcia Šport

Stolný tenis: Balážová s Pištejom postúpili do štvrťfinále mixu

Na archívnej snímke slovenskí stolnotenisoví reprezentanti Barbora Balážová a Ľubomír Pištej. Foto: TASR – Michal Svítok

Obhajcovia striebra z Varšavy 2020 sa stretnú vo štvrťfinále, ktoré je na programe taktiež v nedeľu večer, so španielskym párom Maria Siao a Alvaro Robles.

Mníchov 14. augusta (TASR) - Slovenskí stolní tenisti Barbora Balážová s Ľubomírom Pištejom postúpili do štvrťfinále miešanej štvorhry na majstrovstvách Európy v Mníchove. V nedeľu najprv v 1. kole vyradili portugalsko-dánske duo Ines Matosová, Martin Buch Andersen 3:2 a v popoludňajšom osemfinále si poradili aj s nemeckým párom Sabine Winterová, Benedikt Duda po setoch 13:11, 11:9 a 11:9.

Obhajcovia striebra z Varšavy 2020 sa stretnú vo štvrťfinále, ktoré je na programe taktiež v nedeľu večer, so španielskym párom Maria Siao a Alvaro Robles.

Menej sa darilo druhému slovenskému duu. Tatiana Kukuľková spoločne s Jangom Wangom zvíťazili v 1. kole nad holandsko-fínskou dvojicou Britt Eerlandová, Benedek Oláh 3:1 na sety, no v osemfinále nestačili na bronzových medailistov z ME 2020 Prithiku Pavadeovú a Simona Gauzyho z Francúzka, ktorým podľahli 1:11, 9:11 a 9:11stolný tenis - ME:miešaná štvorhra - 1. kolo:

Tatiana KUKUĽKOVÁ, Jang WANG (SR) - Britt Eerlandová, Benedek Oláh (Hol./Fín.) 3:1 (-5, 4, 5, 10)

Barbora BALÁŽOVÁ, Ľubomír PIŠTEJ (SR) - Ines Matosová, Martin Buch Andersen (Portug./Dán.) 3:2 (-9, 5, 4, -9, 15)osemfinále:BALÁŽOVÁ, PIŠTEJ - Sabine Winterová, Benedikt Duda (Nem.) 3:0 (11, 9, 9)

Prithika Pavadeová, Simon Gauzy (FR.) - KUKUĽKOVÁ, WANG 3:0 (1, 9, 9)