Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Šport

Slováci si vybojovali postup medzi osem najlepších tímov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Jakub Zelinka a Tatiana Kukuľková si v mixe poradili s dvojicou Youssef Abdel-Aziz, Mariam Alhodabyová a Barbora Balážová vo dvojhre zdolala Marwu Alhodabyovú.

Čcheng-tu 5. decembra (TASR) - Slovenská stolnotenisová reprezentácia sa na podujatí Svetového pohára miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu prebojovala medzi osem najlepších družstiev. Slováci si istotu postupu zaistili už po druhom zápase. Po pondelkovom triumfe nad Portugalskom 8:5 si v utorok poradili s Egyptom 8:2. Na ich postupe nič nezmenila záverečná prehra v skupine s Nemeckom 1:8.

Jakub Zelinka a Tatiana Kukuľková si v mixe poradili s dvojicou Youssef Abdel-Aziz, Mariam Alhodabyová a Barbora Balážová vo dvojhre zdolala Marwu Alhodabyovú. Wang Yang potom ako líder tímu vybojoval trojsetový triumf nad Mohamedom El-Beialim 3:0 a postup potvrdili Balážová s Kukuľkovou v súboji s Alhodabyovými.

Následne nastúpili zverenci trénera Jaromíra Truksu na stretnutie proti favorizovanému Nemecku. Boj o prvú pozíciu v 2. skupine vyznel jednoznačne pre Nemcov. "Zápas s Egyptom bol z našej strany menej nervózny na rozdiel od toho s Portugalskom, kde sme víťazstvo vydreli. Naši hrali už uvoľnenejšie, zvykli si na prostredie. Podržal nás Wang, ale bol to kolektívny výkon. Páči sa mi tento systém, že tím tvoria muži i ženy. My sme dobrý kolektív. Samozrejme, kto nehrá, je nahnevaný, ale to je dobre, lebo každý chce prispieť k úspechu. S Nemeckom je škoda nevyužitých šancí. Mali sme nejaké, ale bolo ich málo. S takýmto dobrým súperom, aj keď to nebolo najlepšie Nemecko, ale stále disponuje veľkou kvalitou, musíme príležitosti zužitkovať a zahrať nad svoje možnosti. Darilo sa nám to len čiastočne. Musíme uznať, že Nemci boli lepší. Možno namiesto 1:5 mohlo byť priebežne 3:3 a mohli sme sa ešte o niečo pokúsiť. Myslím si, že 1:8 je nezaslúžene vysoká prehra," uviedol reprezentačný tréner pre portál sstz.sk.

Slovensko bude na SP pokračovať v elitnej osemčlennej skupine, v ktorej si zmeria sily s ďalšími postupujúcimi. "Čaká nás ešte šesť zápasov. Zo základnej skupiny si prenášame prehru s Nemeckom, ale ešte sa to môže všelijako zamotať. Už to, že sme v najlepšej osmičke je pre nás v každom prípade veľký úspech, keďže z hľadiska rebríčkového postavenia sme boli na 16. mieste. Takže sme poskočili o dosť pozícií a pre Slovensko je to veľmi dobré," dodal Truksa.Výsledky - utorok:

2. skupina - 2. kolo:

Slovensko - Egypt 8:2

Jakub Zelinka, Tatiana Kukuľková - Youssef Abdel-Aziz, Mariam Alhodabyová 2:1 (6, -8, 8), Barbora Balážová - Marwa Alhodabyová 2:1 (-13, 11, 7), Wang Yang - Mohamed El-Beiali 3:0 (7, 3, 9), Barbora Balážová, Tatiana Kukuľková - Mariam Alhodabyová, Marwa Alhodabyová 1:0 (6)ďalší výsledok:

Nemecko - Portugalsko 8:33. kolo:

Slovensko - Nemecko 1:8

Jakub Zelinka, Tatiana Kukuľková - Cedric Meissner, Jüan Wan 0:3 (-5, -13, -6), Barbora Balážová - Šan Siao-na 1:2 (-7, 9, -9) Wang Yang - Ricardo Walther 0:3 (-8, -8, -4)Portugalsko - Egypt 8:7Konečné poradie:

1. Nemecko 24:7 6

2. Slovensko 17:15 5

3. Portugalsko 16:23 4

4. Egypt 12:24 3