Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 1. október 2023Meniny má Arnold
< sekcia Šport

Štvornásobný olympijský víťaz Farah: Moja kariéra sa blíži ku koncu

Na snímke je britský vytrvalec Mo Farah. Foto: TASR/AP

Farah sa pripravuje na tohtoročný londýnsky maratón (23. apríla), ktorý vynechal v minulom roku pre zranenie bedrového kĺbu.

Londýn 31. januára (TASR) - Britský bežec Mo Farah pripustil, že jeho kariéra sa blíži ku koncu. Podľa štvornásobného olympijského víťaza bude rok 2023 jeho posledný v kariére. Informovala o tom agentúra DPA.

Farah sa pripravuje na tohtoročný londýnsky maratón (23. apríla), ktorý vynechal v minulom roku pre zranenie bedrového kĺbu. "Bola to úžasná kariéra a účasť na londýnskom maratóne je pre mňa veľmi dôležitá. Mrzí ma, že som nemohol pretekať minulý rok a plánujem tomu dať ešte jednu šancu. Chcem sa len dostať na štart a uvidíme, čo zvládnem. Všetko závisí od toho ako sa budem cítiť," povedal Farah, ktorý naposledy bežal v Londýne v roku 2019 a skončil piaty.

Tridsaťdeväťročný Brit sa na OH 2024 vo Francúzsku nechystá, ale ešte nie je stopercentne rozhodnutý: "Nemyslím na to v tomto momente, ale keby ma nominovali, určite by som to nikdy neodmietol. Hovorím však, že to beriem postupne a teraz sa pripravujem na londýnsky maratón." Farah zamieri do Etiópie, kde má v pláne tri mesiace tréningu.