Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Suchánková získala bronz v kumite na podujatí K1 Premier League

Na snímke slovenská karatistka Ingrida Suchánková pózuje s bronzovou medailou. Foto: TASR - Pavel Neubauer

V súboji o 3. miesto zdolala Shimu Alesaadiovú z Iránu jednoznačne 6:0.

Istanbul 15. marca (TASR) - Slovenská reprezentantka v karate Ingrida Suchánková si počas víkendu vybojovala bronzovú medailu na podujatí Svetového pohára K1 Premier League v tureckom Istanbule.

Získala ju v individuálnej kategórii kumite do 61 kg v konkurencii 51 účastníčok. V súboji o 3. miesto zdolala Shimu Alesaadiovú z Iránu jednoznačne 6:0. Dosiahla tak kvalitný výsledok pred májovými ME v Poreči a následným kvalifikačným turnajom na OH v Tokiu, ktorý sa uskutoční začiatkom júna v Paríži. V tímovej súťaži kata žien získali Ľudmila Bačíková, Nikoleta Merašická a Vanda Vaňová 2. miesto, keď vo finále prehrali s favorizovanými Španielkami. V rovnakej súťaži obsadili muži 7. miesto. Informoval v tlačovej správe Slovenský zväz karate (SZK).