Súhrn kola: Slovan potvrdil prvé miesto tesným víťazstvom v Košiciach

Na snímke uprostred Patrik Lamper (Košice), vľavo Michal Sersen (Slovan) v zápase 35. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC Slovan Bratislava 3. februára 2023 v Košiciach. Foto: TASR - František Iván

V pozícii náhradníka košickej brankárskej jednotky Janusa figuroval popri absenciách Dominika Riečického a Tomáša Halásza 17-ročný Sebastián Bodnár.

Bratislava 3. februára (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 35. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke. Gólovo chudobný duel sa hral pred výbornou kulisou, ktorú vytvorilo vyše 6300 divákov. Tí videli iba jeden gól, ktorý strelil už v 4. minúte Liam Pecararo, keď po úniku prekonal Jaroslava Janusa. Brankár hostí Jared Coreau zmaril všetky strelecké pokusy Košičanov a dosiahol už siedme čisté konto v sezóne. V tomto ukazovateli je líder medzi ligovými brankármi. Košičania neskórovali na domácom ľade prvýkrát v sezóne a zároveň prvýkrát po vyše dvoch rokoch. Predtým ich na vlastnom ľade "vynulovali" takisto hráči Slovana, ktorí 22. januára 2021 zvíťazili rovnako 1:0.

V pozícii náhradníka košickej brankárskej jednotky Janusa figuroval popri absenciách Dominika Riečického a Tomáša Halásza 17-ročný Sebastián Bodnár. Debut v košickom A-mužstve absolvoval 19-ročný ukrajinský útočník Michajlo Krasnozhon. Košičanom pre zdravotné problémy chýbali okrem Riečického aj útočníci Michal Chovan a Ville Leskinen, ktorý by mal absentovať tri týždne. V drese Slovana debutoval útočník Nikita Ščerbak.

Zápas medzi Michalovcami a Banskou Bystricou predĺžil série oboch tímov. Domáca Dukla prehrala štvrtý zápas za sebou a figuruje mimo prvej šestky extraligovej tabuľky. Napriek postaveniu v tabuľke je tím s najnižším počtom strelených gólov a nevýraznú streleckú potenciu potvrdila aj proti "baranom". Jediný gól Michaloviec strelil až v 56. minúte obranca Zach Osburn, ktorý znížil na priebežných 1:2. Do zostavy michalovského tímu sa opäť nevošli útočníci Lapšanský, Valentini a Bjalončík a ani obranca Jakub Cibák, ktorý sa nedávno vrátil z českého Kolína. Banskobystričania sú od 6. januára najlepší tím súťaže. Víťazstvo v Michalovciach bolo pre nich piate v rade a deviate z uplynulých desiatich zápasov. Zároveň ním potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na klziskách súperov, na ktorých vybojovali z 19 zápasov 13 víťazstiev. Vonku zvíťazili piatykrát za sebou. Víťazný debut v drese "baranov" absolvoval americký obranca Jake Ryczek.

Popradčania nastúpili v Nitre bez obrancu Oldricha Kotvana a útočníka Dávida Skokana, ktorých vyradili zranenia. Napriek tomu si z ľadu rozbehnutých "corgoňov" odniesli víťazstvo, ktoré vybojovali po samostatných nájazdoch. Poprad viedol 2:0 aj 3:1, Nitra otočila na 4:3, ale gól Miloša Bubelu zo 48. minúty na 4:4 napokon posunul duel do predĺženia. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy. Brankári Libor Kašík a Anthony Peters v nich boli dlho neprekonaní. Rozhodnutie priniesla šiesta séria, v ktorej svoj druhý pokus premenil Tomáš Záborský.

Hráči Nových Zámkov tretíkrát za sebou zvíťazili nad Prešovom, tentoraz 2:1 po samostatných nájazdoch. V nich sa presadili všetci traja členovia elitnej formácie - Jackson, Farley i Johnson. Novozámčania si upevnili priebežnú šiestu priečku, na ktorej majú dvojbodový náskok na Michalovce. Prešov je naďalej na poslednom 12. mieste s 8-bodovou stratou na Nitru, no odohral o dva zápasy menej.

Na snímke hráči Slovana po víťazstve nad Košicami v zápase 35. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC Slovan Bratislava 3. februára 2023 v Košiciach.

Hokejisti HKM Zvolen potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade. Proti Liptovskému Mikulášu získali dva body za víťazstvo 2:1 po predĺžení. Pred vlastnými divákmi získali už 50 bodov a zvíťazili v 17 z 21 duelov. Proti Liptákom rozhodol v 25. sekunde predĺženia obranca Joel Messner. Jediný gól hostí strelil útočník Patrik Lušňák, ktorého Liptáci nedávno angažovali na striedavé štarty z Považskej Bystrice. Hostia prehrali štvrtýkrát za sebou. Zápas sa pre zlú dopravnú situáciu začal s približne desaťminútovým oneskorením.

V piatok bolo na programe päť zápasov 35. kola, keďže duel medzi Trenčínom a Spišskou Novou Vsou predohrali už vo štvrtok. Spišiaci v ňom prehrali tretíkrát za sebou, keď v Dubnici podľahli 3:4 po samostatných nájazdoch. Trenčania viedli 2:0, hostia postupne otočili na 2:3, no gól Viliama Čacha v 60. minúte poslal duel do predĺženia. Rozuzlenie napokon priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol Denis Hudec. Trenčania zdolali Spišskú Novú Ves až vo štvrtom vzájomnom zápase sezóny.

V nedeľu 5. februára je na programe 36. kolo Tipos extraligy, po ktorom bude nasledovať reprezentačná prestávka.

Na snímke zľava Max Gerlach (Prešov) a Tomáš Mikúš (Nové Zámky) počas zápasu 37. kola hokejovej Tipos Extraligy medzi HC MV Transport Prešov a HC MIKRON Nové Zámky v Prešove v piatok 3. februára 2023.

TEL - 35. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC '05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 56. Osburn (Hammond, Galamboš) - 8. Troock (Watling, Kontos), 49. Troock (Watling), 58. Bíreš (Gabor). Rozhodovali: T. Orolín, Kalina - Ordzovenský, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2137 divákov.

Michalovce: Košarišťan - Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik - Zabusovs, Suja, Buc - Pereskokov, Pavlovs, Matúš Paločko - Žitný, Puliš, Garreffa - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Banská Bystrica: Sedláček - Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Bača, Frídel - Watling, Kontos, Troock - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Šoltés, Tamáši, Jendek - Urbánek, Gabor, Kabáč

HC Košice - HC Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 4. Pecararo (Maier, Harris). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Valo, D. Konc ml., vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6384 divákov.

Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

Slovan: Coreau - MacKenzie, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Ščerbak - Fominych, Duke, Takáč - Haščák, Preisinger, Török - Lukošík, Kytnár, Zigo - Šotek

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 16. Langkow (Huntebrinker, Sideroff), 61. Messner (Jedlička, Bondra) - 45. Lušňák (Vankúš, Hudec) Rozhodovali: M. Korba, Jobbágy - Šoltés, Staššák, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1161 divákov.

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík - Jedlička, Langkow, Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, Šiška, Csányi

Liptovský Mikuláš: Kozel - Ventelä, Mezovský, Djakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák - Handlovský, Vähätalo, Kriška - Uhrík, Saari, Michalík - Lušňák, Kalousek, Vankúš - Štrauch, Šmida, Braun

HK Nitra – HK Poprad 4:5 pp a sn (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Buncis (Krivošík, Green), 38. Gill (Green), 38. Bajtek (Krivošík, Baláž), 41. Elmer (Sýkora, Green) - 4. Petráš (Valigura, Kundrik), 17. Mlynarovič (Podlipnik, Svitana), 36. Kolouch (Vainio, Záborský), 48. Bubela (Razgals, Podlipnik), rozhodujúci nájazd Záborský. Rozhodovali: Štefik, Goga – Gegáň, Synek, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2869 divákov.

Nitra: Kašík - Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Šiškov - Baláž, Čederle, Krivošík - A. Sýkora, Gill, Elmer - Bajtek, Pekarčík, Buncis - Knies, Solenský, Lacka

Poprad: Peters - Drgoň, Betker, Vainio, Meliško, Podlipnik, Brincko, Jasečko, Sokoli - Svitana, Mlynarovič, Bubela - Razgals, Kolouch, Záborský - Kukuča, Paločko, Jermain - Valigura, S. Petráš, Kundrik

HC MV TRANSPORT Prešov - HC MIKRON Nové Zámky 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. Tkáč (Chlystov, Salituro) - 22. Lee (Farley), rozhodujúci nájazd Farley. Rozhodovali: Snášel, Rojík - Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 906 divákov.

Prešov: Rabčan - F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík - Gerlach, Girduckis, Nauš - Tkáč, Salituro, Avcin - Ščurko, Klíma, Sýkora - Žilka, Šimun, K. Jendroľ

Nové Zámky: Kantor - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Laurenčík - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, T. Mikúš, Loggins - Faith, Ondrušek, Klempa - Hajnik, J. Mikúš, Múčka

predohrávka 35. kola (2. februára):

HK Dukla Trenčín - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3 pp a sn (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Hudec (Valach, Sojčík), 16. Nemčík (Drábek, Thelin), 60. Čacho (Tourigny, Petráš), rozh. náj. Hudec – 25. Nellis, 34. Vandas (Myklucha, Réway), 49. Réway (Verbeek). Rozhodovali: Novák, Baluška - Kacej, Junek, vylúčení: 3:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 671 divákov.

Trenčín: Honzík – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Hlaváč, Ulrych, Stašiniak – Valach, Čacho, Petráš – Drábek, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Obdržálek, Jurík, Sloboda

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ulander, Valach – Majdan, Nellis, LaPorte – Verbeek, Réway, Giľák – Kerbashian, Myklucha, Vandas – Džugan, Bortňák, Vartovník