Sukeľov gól nepomohol Litvínovu k postupu

Na archívnej snímke Matúš Sukeľ. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Gólovo sa darilo aj ďalším Slovákom, v drese Liberca sa presadili Mislav Rosandič a Michal Ivan, pričom k jednoznačnej výhre 6:1 nad Vítkovicami prispel asistenciou aj Martin Faško-Rudáš.

Praha 8. marca (TASR) - Hokejisti Karlových Varov zdolali v utorkovom priamom dueli o postup do vyraďovacej fázy českej extraligy Litvínov 3:1. Zverenci trénera Martina Pešouta si v piatok v prvom osemfinálovom dueli zmerajú sily s Dynamom Pardubice. O jediný gól Litvínova, za ktorých chytal slovenský brankár Denis Godla, sa postaral jeho krajan Matúš Sukeľ.

Gólovo sa darilo aj ďalším Slovákom, v drese Liberca sa presadili Mislav Rosandič a Michal Ivan, pričom k jednoznačnej výhre 6:1 nad Vítkovicami prispel asistenciou aj Martin Faško-Rudáš. Dvaja úspešní slovenskí strelci sa podieľali i na výhre Třinca na ľade Mladej Boleslavi. Obrat z 0:2 začal v druhej tretine Vladimír Dravecký, jeho krajan Miloš Roman bol pri vyrovnaní v podaní Ondreja Kovařčíka a duel v 5. minúte predĺženia rozhodol Patrik Hrehorčák.

V stretnutí medzi Olomoucom a Brnom (2:0) malo Slovensko brankárske zastúpenie. Na oboch stranách stáli gólmani z tímu bronzových medailistov zo ZOH 2022 Branislav Konrád (Olomouc) a Matej Tomek (Brno). Dva góly inkasoval Jaroslav Janus, ktorý chytal od druhej tretiny v drese Kladna pri jeho prehre 1:4 so Spartou Praha.

Česká extraliga - 60. kolo:

Energie Karlove Vary - Verva Litvínov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Plutnar, 28. Rachůnek, 54. Vondráček - 15. SUKEĽ

/Godla odchytal za Litvínov celý zápas/

Rytíři Kladno - Sparta Praha 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 14. Vitouch, 18. Chlapík, 40. Němeček, 54. Melka - 59. Tomášek

/od 20. minúty chytali Janus (Kladno) a Hudáček (Sparta)/

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

1. ROSANDIČ, 5. Kolmann, 10. IVAN, 14. Zachar, 24. Najman, 52. Filippi (FAŠKO-RUDÁŠ) - 21. Illes

BK Mladá Boleslav - Oceláři Třinec 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 19. Stránský, 21. Šťastný - 26. DRAVECKÝ, 39. Kovařčík (ROMAN), 65. HREHORČÁK

Mountfield Hradec Králové - Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Jergl, 64. Klima - 57. Vondrka

HC Olomouc - Kometa Brno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 29. Krejčí, 60. Kolouch