Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Šport

Suslov má pred Ukrajinou jasno: Som Slovák, pôjdem na maximum

Na snímke slovenskí futbalisti Ondrej Duda (vpravo) a Tomáš Suslov počas oficiálneho tréningu slovenskej futbalovej reprezentácie na ME vo futbale v nemeckom meste Düsseldorf vo štvrtok 20. júna 2024. Foto: TASR - Martin Baumann

Dvadsaťdvaročný stredopoliar sa narodil v Spišskej Novej Vsi, no jeho otec je Ukrajinec.

Düsseldorf 21. júna (TASR) - Piatkový zápas slovenských futbalistov na ME v Nemecku má špeciálnu príchuť pre Tomáša Suslova. Jeho tím nastúpi o 15.00 h v Düsseldorfe proti Ukrajine, kde má mladý hráč korene.

Dvadsaťdvaročný stredopoliar sa narodil v Spišskej Novej Vsi, no jeho otec je Ukrajinec. Doma sa podľa neho fandí Slovensku. "Môj otec je Ukrajinec, takže pre mňa je to určite výnimočný zápas. Ja som však Slovák a pôjdem na maximum. Čo sa týka Ukrajiny, sledujem maximálne ich výsledky," povedal Suslov.
Na snímke slovenský reprezentant Tomáš Suslov počas tlačovej konferencie na ME 2024 vo futbale v utorok 18. júna 2024 v nemeckom meste Mainz.
Foto: TASR - Martin Baumann

V úvodnom zápase proti Belgicku (1:0) nastúpil v 70. minúte, keď vystriedal Lukáša Haraslína. Proti náročnému súperovi bol súčasť dvoch nádejných ofenzívnych akcií. "Naskočiť ako striedajúci hráč je ešte ťažšie ako hrať od začiatku. Keď nastúpite z lavičky, vždy je to náročné. Ihrisko bolo roztrhané, ale všetci sme to zvládli," opísal Suslov.

Slováci si v prípade víťazstva zaistia postup zo skupiny. Za určitých okolností ešte môžu obsadiť so šiestimi bodmi tretie miesto v E-skupine, no v tabuľke tretích tímov by boli určite pred účastníkmi zo skupín A a B./vyslaný redaktor TASR Anton Krajčoviech/