< sekcia Šport

Švajčiar Seoane povedie Leverkusen v novej sezóne

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Leverkusen do konca aktuálnej sezóny povedie Hannes Wolf, ktorý v marci nahradil Petra Bosza.

Berlín 19. mája (TASR) - Futbalistov Bayeru Leverkusen povedie od budúcej sezóny švajčiarsky tréner Gerardo Seoane. S vedením nemeckého bundesligového klubu podpísal v stredu trojročný kontrakt.

Štyridsaťdvaročný Seoane priviedol Young Boys Bern trikrát za sebou k majstrovskému titulu vo švajčiarskej lige. "V profesionálnom a ambicióznom prostredí v Leverkusene vidím ideálnu pôdu na to, aby sme hrali atraktívny futbal a zaradili sa medzi top tímy v lige i Európe," uviedol nový kouč "farmaceutov" v stanovisku, z ktorého citovala agentúra dpa.

Seoane mal ešte platnú zmluvu s YBB, podľa médií by mal švajčiarsky klub zinkasovať za neho odstupné približne jeden milión eur. Bayer bez ohľadu na výsledok záverečného zápasu bundesligovej sezóny na ihrisku Dortmundu obsadí v tabuľke šieste miesto a v budúcom ročníku sa predstaví v skupinovej fáze Európskej ligy.

Leverkusen do konca aktuálnej sezóny povedie Hannes Wolf, ktorý v marci nahradil Petra Bosza. Wolf má však platnú zmluvu s Nemeckým futbalovým zväzom, kde vedie nemecký výber do 18 rokov a v Leverkusene bol len na "hosťovaní". Holanďan Bosz viedol Bayer od januára 2019 a v tomto roku zvíťazil len v štyroch zo 17 súťažných zápasov mužstva. Medzi kandidátmi na post trénera Leverkusenu boli aj Edin Terzic z Borussie Dortmund, Oliver Glasner z Wolfsburgu či Niko Kovač z AS Monaco.