Pondelok 10. jún 2024Meniny má Margaréta

Švajčiari zdolali v A-skupine šampionátu Kazachstan jasne 5:1

Švajčiarsko - Kazachstan. Foto: TASR/AP

Švajčiari prvýkrát udreli už v 10. minúte a v ďalšom priebehu ťažili z výborne zohraných presiloviek.

Helsinki 5. mája (TASR) - Švajčiarski hokejisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase na 76. majstrovstvách sveta nad Kazachstanom presvedčivo 5:1.

"Helvéti" sa v helsinskej A-skupine najbližšie stretnú v nedeľu s Bieloruskom (20.15 miestneho, 19.15 SELČ), Kazachstan nastúpi v rovnaký deň na poludnie proti Francúzsku.

Švajčiari prvýkrát udreli už v 10. minúte zásluhou Rüthemanna a v ďalšom priebehu ťažili z výborne zohraných presiloviek. Premenili hneď tri a na konci druhej tretiny tak bolo už o víťazovi rozhodnuté (5:1).

Darilo sa najmä obrancovi NY Islanders Markovi Streitovi a skúsenému útočníkovi Ivovi Rüthemannovi, ktorí si do štatistík pripísali po dva góly a jednu asistenciu.

A-skupina - Helsinki:

Švajčiarsko - Kazachstan 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

10. Rüthemann (Hollenstein), 12. Streit (Wick, Blindenbacher), 25. Streit (Blindenbacher), 33. Rüthemann (Hollenstein, Streit), 37. Du Bois (Rüthemann, Bieber) - 22. Savčenko (Starčenko). Rozhodcovia: Brüggeman (Nem.), Johansson (Švéd.) - Kilian (Nór.), Schrader (Nem.), vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

Švajčiarsko: Berra - Du Bois, Bezina, Streit, Sbisa, Seger, von Gunten, Blindenbacher, Furrer - Brunner, Romy, Moser - Niederreiter, Ambühl, Wick - Hollenstein, Bieber, Rüthemann - Rubin, Trachsler, Plüss

Kazachstan: Kolesnik (40. Ivanov) - Novopašin, Šemelin, Savčenko, Trošinskij, Fadejev, Litvinenko, Kolesnikov, Jakovenko - Žailauov, Upper, Krasnoslobodcev - Rymarev, Starčenko, Dudarev - Bumagin, Polišuk, Romanov - Puškarjov, Spiridonov, Voroncov