Quantcast
< sekcia Šport

Švédi, Česi, Angličania, Francúzi i Švajčiari s istotou osemfinále

Na snímke švédski futbalista sa tešia z gólu počas zápasu E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale Švédsko - Slovensko 18. júna 2021 v Petrohrade. Foto: TASR - Martin Baumann

Rozhodol o tom vývoj v B-skupine, v ktorej Dáni zdolali Rusov 4:1 a Fíni prehrali s Belgičanmi 0:2.

Kodaň 21. júna (TASR) - Futbalisti Česka, Anglicka, Švajčiarska, Francúzska a Švédska sa predstavia v osemfinále majstrovstiev Európy. Ani jeden z tejto pätice nemôže skončiť v tabuľke tretích tímov horšie ako na štvrtom mieste. Rozhodol o tom vývoj v B-skupine, v ktorej Dáni zdolali Rusov 4:1 a Fíni prehrali s Belgičanmi 0:2.

Všetkých päť tímov má na konte štyri body. Švédi postúpili zo "slovenskej" E-skupiny, ak zdolajú v stredu Poliakov, skončia prví. Slovákov, ktorí sú s tromi bodmi zatiaľ druhí, čaká zápas v Seville proti Španielom. Tí majú na svojom konte dva body za dve remízy.

Česi a Angličania sa v utorok stretnú vo vzájomnom zápase o prvé miesto v D-skupine. Francúzi sa na záver "efka" predstavia proti Portugalsku. Švajčiari uzavreli účinkovanie v A-skupine už v nedeľu a skončili za Talianmi a Walesanmi tretí.