Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Švédka Anderssonová zvíťazila v skiatlone v Trondheime

Švédska bežkyňa na lyžiach Ebba Anderssonová, archívne foto. Foto: TASR/AP

Anderssonová bola na čele počas celých pretekov a v polovici si vytvorila viac ako desaťsekundový náskok, ktorý si udržala až do cieľa.

Trondheim 16. decembra (TASR) - Domáci Nór Johannes Hösflot Kläbo a Švédka Ebba Anderssonová triumfovali v sobotnom skiatlone na 20 km na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach v Trondheime. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Nórsko potvrdilo v mužských pretekoch dominanciu, keď v prvej desiatkej skončilo až šesť jeho bežcov. Kläbo potvrdil rolu favorita a pripísal si tretie víťazstvo v tejto sezóne a druhé za sebou. Druhý skončil Brit Andrew Musgrave so stratou 0,7 sekundy, tretí bol tesne ďalší Nór Didrik Tönseth. Na čele seriálu sa udržal Harald Östberg Amundsen, ktorý skončil v sobotu šiesty.

Anderssonová zvíťazila pred druhou Jessicou Digginsovou z USA o 15,2 sekundy, tretia bola Nórka Heidi Wengová (+16,7). Švédka bola na čele počas celých pretekov a v polovici si vytvorila viac ako desaťsekundový náskok, ktorý si udržala až do cieľa. Pre Anderssonovú je to druhé víťazstvo v sezóne a siedme v kariére. V súboji o druhé miesto bola úspešnejšia Digginsová, ktorej vyšiel záver lepšie v porovnaní s Wengovou. Američanka zvýšila náskok na čele SP pred ďalšou Švédkou Emmou Ribomovou.

Podujatie je generálkou na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v tomto nórskom stredisku v roku 2025. V nedeľu sú v Trondheime na programe preteky mužov a žien na 10 km klasicky.