Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Šport

Svitko mal ťažký pád počas tréningu v Taliansku

Na snímke slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Svitko je trojnásobný majster Európy a 25-násobný majster Slovenska v enduro a cross country. Tento rok si odbil pätnásty štart na prestížnej rely Dakar a obsadil konečné deviate miesto.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Rím 26. februára (TASR) - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko mal ťažký pád počas tréningu v Taliansku. Samotný jazdec o tom informoval na sociálnej sieti Facebook, na apeninskom polostrove absolvoval prvé vyšetrenia, ďalšie prídu po návrate na Slovensko.

"Počas tréningu v Taliansku som mal troška väčší pád, ale na to, ako to spočiatku vyzeralo, dopadli veci celkom dobre. Ďalšie vyšetrenia už absolvujem doma na Slovensku," stojí na oficiálnej stránke pretekára v popise videa, na ktorom je Svitko so zafixovaným krkom.

Svitko je trojnásobný majster Európy a 25-násobný majster Slovenska v enduro a cross country. Tento rok si odbil pätnásty štart na prestížnej rely Dakar a obsadil konečné deviate miesto. Štyridsaťjedenročný veterán má na konte aj jedno etapové víťazstvo na prestížnom podujatí z roku 2016, keď obsadil celkové druhé miesto. Ako jazdec s viac než desiatimi účasťami má taktiež titul "legenda Dakaru". Viackrát sa nechal počuť, že všetky podujatia počas sezóny sú preňho prípravou na Dakar.