Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Svrček 16. v pretekoch do 23 rokov: Vpredu som bol priskoro

Na snímke v popredí uprostred kazašský cyklista Jevgenij Fjodorov sa teší zo zisku zlatej medaily v cieli preteku mužov do 23 rokov na Majstrovstvách sveta v cyklistike v austrálskom Wollongongu 23. septembra 2022. Druhé miesto obsadil Čech Mathias Vacek a tretí skončil Nór Sören Wärenskjold. Foto: TASR - AP

Svrček bol jediný zo Slovákov v cieli.

Wollongong 23. septembra (TASR) - Slovenský cyklista Martin Svrček obsadil 16. miesto na MS v cyklistike v cestných pretekoch jazdcov do 23 rokov. Do cieľa v austrálskom Wollongongu prišiel v početnej skupine, ktorá mala stratu troch sekúnd na víťazného Kazacha Jevgenija Fjodorova.

Svrček bol jediný zo Slovákov v cieli. Samuel Tuka, Pavol Rovder a Lukáš Kubiš nedokončili. "Po tom ako vyzerala táto sezóna som s dneškom spokojný. Pre zranenie to boli moje jediné preteky v pelotóne jazdcov do 23 rokov v sezóne. Vidím, že na takomto fóre MS sa ide už podobnejšie ako u mužov. Juniori sú ešte nevyspytateľní. Vytvoril sa únik a kontrolovali ho silnejšie tímy tak, ako to vo veľkej cyklistike býva. V závere som trochu urobil chybu, že som bol vpredu veľmi skoro. Chcel som špurtovať, ale postupne ma väčšina pretekárov predbehla. Bolo vidieť, že mi ešte chýbajú skúsenosti v takýchto záveroch," priznal Svrček v rozhovore pre cycling-info.sk.

Preteky juniorov vyhral Nemec Emil Herzog. Najlepší zo slovenských jazdcov bol Samuel Novák na 40. mieste s mankom 11:50 min. Tomáš Sivok a Martin Jurík do cieľa neprišli.

MS v austrálskom Wollongongu - cestné preteky:

muži do 23 rokov (169,8 km): 1. Jevgenij Fjodorov (Kaz.) 3:57:08 hod, 2. Mathias Vacek (ČR) +1 s, 3. Sören Wärenskjold (Nór.), 4. Madis Mihkels (Est.), 5. Olav Kooij (Hol.), 6. Pavel Bittner (ČR),... 16. Martin SVRČEK všetci +3,... Samuel TUKA, Pavol ROVDER a Lukáš KUBIŠ (všetci SR) nedokončili

juniori (135,6 km): 1. Emil Herzog (Nem.) 3:11:07 hod., 2. Antonio Morgado (Portug.) čas ako víťaz, 3. Vlad van Mechelen (Belg.), 4. Paul Magnier (Fr.), 5. Artem Shmidt (USA), 6. Menno Huising (Hol.) všetci +55 s,... 40. Samuel NOVÁK +11:50, Tomáš SIVOK a Martin JURÍK (všetci SR) nedokončili