Swiateková i Pegulová postúpili suverénne do osemfinále v Melbourne

Poľská tenistka Iga Swiateková na Australian Open 20. januára 2023. Foto: TASR/AP

Do osemfinále sa dostala aj nasadená trojka Američanka Jessica Pegulová, ktorá nedala šancu Ukrajinke Marte Kosťukovej a zdolala ju hladko 6:0 a 6:2.

Melbourne 20. januára (TASR) - Poľská tenistka Iga Swiateková sa suverénnym spôsobom prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V pozícii nasadenej jednotky dovolila v 3. kole uhrať španielskej kvalifikantke Cristine Bucsovej jediný gem a triumfovala 6:0 a 6:1. V osemfinále ju čaká súboj s Kazaškou Jelenou Rybakinovou. Bieloruska Victoria Azarenková vyradila desiatku podujatia Madison Keysovú z USA 1:6, 6:2 a 6:1.

Bucsová predtým dokázala v Melbourne pokoriť víťazku US Open z roku 2019 Kanaďanku Biancu Andreescuovú, no proti Swiatekovej bola počas celého stretnutia bez šance. Jedinú hru ukoristila až v druhom sete za jednoznačného stavu 0:6 a 0:5. Duel trval iba 55 minút. Trojnásobná grandslamová šampiónka Swiateková ešte nestratila na prebiehajúcom turnaji ani set. Najbližšie ju čaká nasadená hráčka č. 22 a úradujúca wimbledonská šampiónka Rybakinová, ktorá vyradila trinástku podujatia a vlaňajšiu finalistku Danielle Collinsovú z USA v troch setoch 6:2, 5:7 a 6:2. "Som spokojná. Vedela som, že moja súperka vie zahrať solídne, takže som sa snažila byť koncentrovaná po celý čas. Hrala som disciplinovane a sústredila som sa iba na seba. Proti Rybakinovej to bude určite ťažšie, so svojim podaním dokáže byť nebezpečná," uviedla Swiateková.

Do osemfinále sa dostala aj nasadená trojka Američanka Jessica Pegulová, ktorá nedala šancu Ukrajinke Marte Kosťukovej a zdolala ju hladko 6:0 a 6:2. Jej nasledujúcou súperkou bude Češka Barbora Krejčíková. Ďalšia Američanka Coco Gauffová vyhrala ako sedmička turnaja nad krajankou Bernardou Perovou v dvoch setoch 6:3 a 6:2.