Ceccon bol na vlaňajšom kontinentálnom šampionáte v ruskej Kazani v rovnakej disciplíne tretí.
Autor TASR
,aktualizované Rím 12. augusta (TASR) - Taliansky plavec Thomas Ceccon získal na domácich ME v Ríme zlatú medailu na 50 m motýlik. Vo Foro Italico zvíťazil časom 22,89 s, Francúz Maxime Grousset dohmatol s mankom ôsmich stotín sekundy na druhom mieste, tretí bol Portugalec Diogo Matos Ribeiro (+0,18 s). Ceccon bol na vlaňajšom kontinentálnom šampionáte v ruskej Kazani v rovnakej disciplíne tretí.
Úspech talianskych plavcov v piatkovom finálovom bloku podčiarkla triumfom na 200 m znak Margherita Panzierová, ktorá zvíťazila s viac ako dvojsekundovým náskokom pred Katie Shanahanovou z Veľkej Británie (+2,13 s) a Maďarkou Dórou Molnárovou (+2,60). Ďalší Talian Nicolo Martinenghi vyhral 100 m prsia a štvrté talianske zlato v piatkovom programe pridala Simona Quadarellová na 800 m v.sp.
Úspech talianskych plavcov v piatkovom finálovom bloku podčiarkla triumfom na 200 m znak Margherita Panzierová, ktorá zvíťazila s viac ako dvojsekundovým náskokom pred Katie Shanahanovou z Veľkej Británie (+2,13 s) a Maďarkou Dórou Molnárovou (+2,60). Ďalší Talian Nicolo Martinenghi vyhral 100 m prsia a štvrté talianske zlato v piatkovom programe pridala Simona Quadarellová na 800 m v.sp.
Výsledky ME v plávaní:
MUŽI:
50 m motýlik:
1. Thomas Ceccon (Tal.) 22,89 s
2. Maxime Grousset (Fr.) 22,97
3. Diogo Matos Ribeiro (Port.) 23,07
100 m prsia:
1. Nicolo Martinenghi 58,26 s
2. Federico Poggio (obaja Tal.) 58,98
3. Andrius Šidlauskas (Lit.) 59,50
ŽENY:
200 m znak:
1. Margherita Panzierová (Tal.) 2:07,13 min
2. Katie Shanahanová (V. Brit.) 2:09,26
3. Dóra Molnárová (Maď.) 2:09,73
100 m v.sp.:
1. Marri Steenbergenová (Hol.) 53,24 s
2. Charlotte Bonnetová (Fr.) 53,62
3. Freya Andersonová (V. Brit.) 53,63
800 m v.sp.:
1. Simona Quadarellová (Tal.) 8:20,54 min
2. Isabel Marie Goseová (Nem.) 8:22,01
3. Merve Tuncelová (Tur.) 8:24,33
mixštafeta 4x100 m pol.pr.:
1. Holandsko (Kira Toussaintová, Arno Kamminga, Nyls Korstanje, Marrit Steenbergenová) 3:41,73 min
2. Taliansko (Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Elena Di Liddová, Silvia Di Pietrová) 3:43,61
3. Poľsko (Paulina Pedová, Dawid Wiekiera, Jakub Majerski, Aleksandra Polanská) 3:44,69
MUŽI:
50 m motýlik:
1. Thomas Ceccon (Tal.) 22,89 s
2. Maxime Grousset (Fr.) 22,97
3. Diogo Matos Ribeiro (Port.) 23,07
100 m prsia:
1. Nicolo Martinenghi 58,26 s
2. Federico Poggio (obaja Tal.) 58,98
3. Andrius Šidlauskas (Lit.) 59,50
ŽENY:
200 m znak:
1. Margherita Panzierová (Tal.) 2:07,13 min
2. Katie Shanahanová (V. Brit.) 2:09,26
3. Dóra Molnárová (Maď.) 2:09,73
100 m v.sp.:
1. Marri Steenbergenová (Hol.) 53,24 s
2. Charlotte Bonnetová (Fr.) 53,62
3. Freya Andersonová (V. Brit.) 53,63
800 m v.sp.:
1. Simona Quadarellová (Tal.) 8:20,54 min
2. Isabel Marie Goseová (Nem.) 8:22,01
3. Merve Tuncelová (Tur.) 8:24,33
mixštafeta 4x100 m pol.pr.:
1. Holandsko (Kira Toussaintová, Arno Kamminga, Nyls Korstanje, Marrit Steenbergenová) 3:41,73 min
2. Taliansko (Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Elena Di Liddová, Silvia Di Pietrová) 3:43,61
3. Poľsko (Paulina Pedová, Dawid Wiekiera, Jakub Majerski, Aleksandra Polanská) 3:44,69