Taliani nečakane zdolali na hokejových MS Dánsko 4:3 po predĺžení

Hokejisti Talianska Foto: TASR/AP

V štokholmskom stretnutí rozhodovali aj dvaja slovenskí arbitri Baluška a Valach.

Štokholm 6. mája (TASR) - Talianski hokejisti si na 76. MS pripísali na konto prvé víťazstvo, keď v dueli B-skupiny v Štokholme zdolali Dánsko 4:3 po predĺžení.

O triumfe Talianov rozhodol v prvej minúte predĺženia Scandella. Hráči z Apeninského polostrova si po úvodnej tretine vypracovali dvojgólový náskok, no Dáni v druhej časti hry otočili na 3:2. Po góle De Marchiho sa zápas v riadnom hracom čase skončil remízou.

Stretnutie rozhodovali aj dvaja slovenskí arbitri Baluška a Valach.

B-skupina - Štokholm:

Dánsko - Taliansko 3:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

21. Eller, 25. Jensen, 32. Jensen - 15. Ansoldi, 15. de Marchi, 34. de Marchi, 61. Scandella. Rozhodcovia: BALUŠKA (SR) a Boman (Fín.) - Deďulia (Bielor.) a VALACH (SR), vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Dánsko: Andersen - Larsen, J. Jensen B, D. Nielsen, Lassen, Bodker, Green, Hersby, Storm - Hardt, F. Nielsen, Eller - Madsen, Jakobsen, Hansen - K. Jensen, Starkov, Lykkeskov - Möller, Poulsen, J. Jensen