< sekcia Šport

Talianska futbalová federácia začala vyšetrovať podozrivé prestupy

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jozef Ďurník

Zrejme najväčším transferom v správe je podľa periodika Gazzetta dello Sport minuloročný odchod Victora Osimhena z Lille do Neapola.

Rím 27. októbra (TASR) - Talianska futbalová federácia (FIGC) spustila vyšetrovanie série podozrivých prestupov z rokov 2019 až 2021. V stredu o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na miestne médiá.

Podľa denníkov La Repubblica a Il Tempo poslala dozorná komisia Serie A (COVISOC) prezidentovi FIGC Gabrielemu Gravinovi aj vedúcemu vyšetrovateľovi Giuseppemu Chineovi správu o 62 podozrivých prestupoch. Report hovorí o úmyselnom znížení ceny viacerých hráčov, ako aj o využití hráčskych transferov s úmyslom pomôcť k vybalansovaniu financovania klubov. Podľa médií sa väčšina prestupov týka Juventusu Turín.

Zrejme najväčším transferom v správe je však podľa periodika Gazzetta dello Sport minuloročný odchod Victora Osimhena z Lille do Neapola. V rámci tohto prestupu v celkovej výške 70 miliónov eur tiež odišlo z Neapola do Lille kvarteto hráčov s celkovou hodnotou 20 miliónov eur. Dvaja z nich momentálne pôsobia v talianskej Serie D.