< sekcia Šport

Talianska polícia spravila raziu v Loginovovom hoteli pre doping

Alexander Loginov, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Loginov mal problémy s dopingom aj v minulosti. V novembri 2013 mal pozitívny test na EPO, dostal dištanc na dva roky a anulovali mu všetky výsledky.

Anterselva 22. februára (TASR) - Talianska polícia prehľadala v sobotu hotelové izby ruských biatlonistov Alexandra Loginova, Jevgenija Garaničeva a trénera Alexandra Kasperoviča pre podozrenie z dopingu. Informovala o tom agentúra TASS. Všetci traja sa nachádzajú na MS v Anterselve, na ktorých získal Loginov minulú sobotu zlato v šprinte a o deň neskôr a bronz v stíhacích pretekoch. Podľa portálu www.kxan36news.com polícia zaistila ich notebooky, potvrdil to prezident Ruskej biatlonovej únie (RBU) Alexej Nuždov.

"Skonfiškovali môj mobil, notebook a ďalšie osobné veci," citovala 28-ročného Loginova agentúra AFP. Majster sveta zároveň popísal priebeh akcie: "O šiestej ráno nás zobudil buchot, ako sa k nám niekto dobýja do izby. Ihneď nám zobrali pušky, akoby sme boli nejakí nebezpeční zločinci. Nechali nás stáť v trenkách a prehľadávali iba moje veci, keď som sa opýtal na dôvod, nič mi nepovedali, to ma nahnevalo."

Podľa agentúra AFP informovala, že razia súvisí s trénerom Kasperovičom, ktorý je v Anterselve na cudziu akreditáciu. Viac svetla do prípadu však neprinieslo ani strohé stanovisku Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU): "IBU a jednotka biatlonovej integrity vedia o zásahu talianskych úradov, ale počas prebiehajúceho vyšetrovania nebudeme vec komentovať."

Loginov mal problémy s dopingom aj v minulosti. V novembri 2013 mal pozitívny test na EPO, dostal dištanc na dva roky a anulovali mu všetky výsledky. Do súťažného kolotoča sa vrátil v sezóne 2016/2017. Jeho súperi však na jeho históriu nezabudli a po sobotnom víťazstve ho viacerí kritizovali vrátane Francúza Martina Fourcada, ktorý dlhodobo spochybňuje Loginovovu bezúhonnosť.