Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Americkí volejbalisti na OH si poradili s Francúzmi 3:0

Snímka z volejbalového zápasu Taliansko - Kanada na OH v japonskom Tokiu. Foto: TASR/AP

Úspešne do bojov v B-skupine vstúpili Brazílčania, ktorí si hladko poradili s Tuniskom.

Tokio 24. júla (TASR) – Talianski volejbalisti vyhrali v sobotu v prvom zápase olympijského turnaja v Tokiu nad Kanadou 3:2. Zápas sa im podarilo otočiť z mimoriadne nepriaznivého vývoja, keď súper išiel do vedenia 2:0 po jasne víťaznom sete 25:18. V druhom stretnutí A-skupiny domáci Japonci zdolali Venezuelu suverénne 3:0.

V záverečnom zápase dňa v A-skupine prehrali úradujúci majstri sveta Poliaci po veľkej dráme s Iránom 2:3 na sety. Ázijskí zástupcovia na podujatí premenili v rozhodujúcom tajbrejku až siedmy mečbal a zvíťazili na 21.

Úspešne do bojov v B-skupine vstúpili Brazílčania, ktorí si poradili s Tuniskom hladko 3:0. Svoj úvodný duel na OH zvládli aj Rusi štartujúci pod hlavičkou Ruského olympijského výboru (ROC). Štvrtí z OH 2016 síce s Argentínou prehrali prvý set 21:25, no v ďalších troch dominovali a napokon vyhrali 3:1.

Obhajcovia bronzu z USA si vo svojom úvodnom vystúpení hladko poradili s Francúzmi 3:0. Vo všetkých troch setoch pritom udávali tón zápasu a nedopustili ani raz dramatickú koncovku.