Taliansky gymnasta Bartolini získal zlato na prostných

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Vo finále preskoku potvrdila prvé miesto z kvalifikácie Brazílčanka Rebeca Andradeová (14,966), ktorá triumfovala pred Taliankou Asiou D'Amatovou (14,083) a Ruskou Angelina Meľnikovovou (13,966).

Kitakjúšú 23. októbra (TASR) - Talian Nicola Bartolini získal na majstrovstvách sveta v športovej gymnastike v japonskom Kitakjúšú zlatú medailu na prostných. V sobotňajšom finále dostal 14,8000 b. Striebro vybojoval domáci Kazuki Minami (14,766), bronz Emil Soravuo z Fínska (14,700). Dvadsaťpäťročný Bartolini, bronzový z tohtoročných ME, sa stal prvým talianskym gymnastom, ktorý si z MS odniesol titul na prostných.

Na kruhoch triumfoval Lan Sing-jü z Číny (15,200), vo finále na koni na šírku zvíťazil Američan Stephen Nedoroscik (15,266). Medzi ženami dominovala Brazílčanka Rebeca Andradeová, ktorá vybojovala v sobotu dva cenné kovy. Titul získala na preskoku (14,966), z ktorého má aj zlato z OH v Tokiu. Na bradlách skončila na striebornej priečke, z prvenstva sa tešila Číňanka Wej Siao-jüan (14,733 b).