< sekcia Šport

VIDEO: Tarr a Linka opúšťajú Športové centrum polície

Na snímke zľava riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík, odchádzajúci olympijský kajakár Juraj Tarr, odchádzajúci olympijský kanoista Tibor Linka a minister vnútra SR Roman Mikulec počas odovzdania ďakovných listov a medailí k ukončeniu profesionálnej kariéry v Športovom centre polície, 17. decembra 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Tarr bol zamestnaný v ŠCP od 1. novembra 2000. Odvtedy sa stal držiteľom strieborných medailí z OH v Pekingu 2008 a Ria de Janeiro 2016.

Bratislava 17. decembra (TASR) - Minister vnútra SR Roman Mikulec sa vo štvrtok na pôde Ministerstva vnútra SR stretol s rýchlostnými kanoistami Jurajom Tarrom a Tiborom Linkom. Športovcom, ktorí po dlhoročnom pôsobení odchádzajú zo Športového centra polície (ŠCP), poďakoval za ich úspešnú reprezentáciu Slovenska a rezortu vnútra.Tarr bol zamestnaný v ŠCP od 1. novembra 2000. Odvtedy sa stal držiteľom strieborných medailí z OH v Pekingu 2008 a Ria de Janeiro 2016. Štvornásobný majster sveta patrí medzi najúspešnejších slovenských kanoistov. ŠCP opúšťa koncom tohto roka. Linka je majster sveta aj Európy, držiteľ striebornej medaily z OH v Riu de Janeiro 2016. V ŠCP pôsobil od 1. júna 2014 a svoju anabázu ukončí rovnako ako Tarr v decembri 2020."Obaja športovci za toto obdobie svojimi výkonmi i oceneniami z olympijských hier i iných súťaží pozdvihli kvalitu slovenskej rýchlostnej kanoistiky doma i vo svete. Som rád, že aj vďaka Jurajovi a Tiborovi sa o šikovnosti našich športovcov dozvedeli na mnohých miestach vo svete. Veľmi sa teším, že obaja športovci vzorne reprezentovali nielen našu krajinu, ale aj Ministerstvo vnútra SR. A tiež verím, že zostanú veľkým vzorom pre našich mladých začínajúcich športovcov," povedal na osobnom stretnutí minister vnútra Mikulec. Pri tejto príležitosti im tiež odovzdal ďakovný list a medailu Ministerstva vnútra SR.