Tatarove body Detroitu proti Floride k plnému bodovému zisku nestačili

Tomáš Tatar v akcii. Foto: TASR/AP Photo

Tomáš Jurčo si pripísal asistenciu.

New York 27. januára (TASR) - Hokejisti Detroitu podľahli v zápase NHL na domácom ľade Floride 4:5 po samostatných nájazdoch, "červeným krídlam" na plný bodový zisk nestačil ani gól a asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara. V drese domácich si asistenciu pri Tatarovom góle pripísal aj jeho krajan Tomáš Jurčo.

Pre Tatara to bol už dvanásty gól, resp. desiata asistencia v sezóne. V rozstrele chytil Tim Thomas všetky tri nájazdy domácich, vrátane Tatarovho. "Zaslúžili sme si v tomto zápase vyhrať, robili sme veľa dobrých vecí," komentoval Tatar pre nhl.com duel, v ktorom sa skóre menilo ako na hojdačke. Red Wings hrajúci bez zraneného dua Pavel Dacjuk - Henrik Zetterberg po úvodnej tretine prehrávali 0:1, v druhej však sériou troch gólov otočili stav. V 54. minúte viedli nádejne 4:2, no napokon sa museli uspokojiť so ziskom bodu. Autorom rozhodujúceho nájazdu bol v rozstrele Nick Bjugstad. "Hokej sa hrá 60 minút. Nemôžeme po 55 minútach prestať hrať a nechať ich zvíťaziť. Bod sa nám určite máli," dodal slovenský krídelník.

Bez Kopeckého

V súboji chýbal slovenský útočník Tomáš Kopecký. Toho vedenie Panthers podľa informácie denníka Sun Sentinel zaradilo so spätnou platnosťou na listinu zranených hráčov, no teoreticky by sa mohol vrátiť už v utorňajšom súboji s Bostonom. Kopecký nenastúpil pre zranenie hornej časti zo súboja proti Caroline, kde ho zozadu narazil na mantinel Jordan Staal. Slovenský útočník, ktorý nechýba v nominácii na ZOH do Soči, odišiel po náraze ťažko z ľadu, ale nakoniec zápas dohral. Kopecký, ktorý v 43 zápasov nazbieral 10 bodov za 4 góly a 6 asistencií, na prelome novembra a decembra absentoval v piatich zápasoch.

Chicago prehralo tretíkrát v rade, na vlastnom ľade ho zdolal Winnipeg 3:1. V domácom drese sa do bodových štatistík nezapísali Marián Hossa ani Michal Handzuš. Chicago už má na čele Centrálnej divízie iba jednobodový náskok pred St. Louis, ktoré má však tri zápasy k dobru.

Slovenský hráč Edmontonu Oilers Martin Marinčin reaguje v zápase hokejovej zámorskej NHL proti Nashville Predators v Edmontone 26. januára 2014.
Edmonton zvíťazil nad hosťami z Nashville 5:1, slovenský obranca v službách Predators Martin Marinčin nebodoval, na ľade strávil takmer 20 minút. Oilers zastavili sériu šiestich prehier najmä vďaka brankárovi Benovi Scrivensovi, ktorý zlikvidoval 34 striel súpera. Veterán Ryan Smyth strelil 125. presilovkový gól v drese Edmontonu, čím sa v historickej klubovej tabuľke vyrovnal legendárnemu Waynovi Gretzkému na druhom mieste. Len o jeden viac má na konte líder štatistiky Glenn Anderson.

V treťom tohtoročnom zápase NHL pod holým nebom zvíťazili hokejisti New Yorku Rangers v nedeľu nad divíznym rivalom z New Jersey 7:3. V dueli, ktorý sa hral na Yankee Stadium, domovskom stánku slávneho bejzbalového klubu New York Yankees, viedli "diabli" zásluhou dvoch gólov Patrika Eliáša a jedného Travisa Zajaca v prvej tretine 3:1. "Jazdci", v zápise uvedení ako hostia, však nezložili zbrane a v ďalšom priebehu skóre dokonale otočili. V ofenzívne ladenom zápase sa na strane Rangers dvakrát presadil nórsky útočník Mats Zuccarello-Aasen, o dve asistencie si štatistiky vylepšil Jaromír Jágr. Český veterán v službách Devils si pripísal asistenciu s poradovým číslom 1034 a na desiatej pozícii historickej tabuľky nahrávačov sa osamostatnil od legendárneho Maria Lemieuxa, svojho bývalého spoluhráča z Pittsburghu. V rámci štvordielnej akcie Stadium Series sa ešte uskutoční derby newyorských Rangers a Islanders.

Ani hetrik Antoinea Vermettea nestačil jeho Phoenixu na víťazstvo vo Vancouveri. O triumfe domácich Canucks 5:4 pp rozhodol v 63. minúte obranca Kevin Bieksa. Center Coyotes Vermette strelil tretí hetrik v profiligovej kariére.

Sumáre:
NEW JERSEY - NY RANGERS 3:7 (3:2, 0:4, 0:1)
6. Eliáš (Clowe), 11. Eliáš (Jágr, Židlický), 17. Zajac (Jágr, Fayne) – 10. D. Moore (Stralman, Boyle), 17. Staal (D. Moore), 23. Zuccarello-Aasen (J. Moore, Brassard), 33. Zuccarello-Aasen (Brassard, Pouliot), 34. Hagelin (Callahan, Stralman), 40. Nash (Stepan), 51. Stepan (tr. strieľanie). Brankári: Brodeur (41. Schneider) - Lundqvist, strely na bránku: 22:26.

DETROIT - FLORIDA 4:5 pp a sn (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0, 0:1)
29. Nyquist (Franzén), 30. Alfredsson (Brendan Smith, Lashoff), 39. Sheahan (TATAR, Eaves), 54. TATAR (Sheahan, JURČO) - 2. Bergenheim (Kulikov, Weaver), 50. Winchester (Gilbert, Goc), 55. Shore (Fleischmann, Gilbert), 57. Boyes (Campbell), rozhodujúci sam. nájazd Bjugstad. Brankári: Gustavsson - Thomas, strely na bránku: 30:37.

VANCOUVER - PHOENIX 5:4 pp (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
11. Bieksa (Higgins, Dalpe), 12. Hansen (Kesler), 37. Higgins (Hamhuis), 38. Dalpe (Garrison, Kassian), 63. Bieksa (Richardson, Higgins) - 12. Vermette (Moss, Morris), 30. Vermette (Korpikoski), 40. Vermette (Doan, Bödker), 46. Doan (Ribeiro, Moss). Brankári: Luongo - M. Smith, strely na bránku: 25:33.

EDMONTON - NASHVILLE 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
J. Schultz (Joensuu, Smyth), 20. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins), 31. Smyth (Potter, Hall), 37. Jakupov (Gagner), 56. Nugent-Hopkins (Eberle, J. Schultz) - 16. Legwand (Spaling, C. Smith). Brankári: Scrivens - Hutton, strely na bránku: 27:35.

CHICAGO - WINNIPEG 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
2. Bollig (Ben Smith, Krüger) - 49. Wheeler (Kane, Stuart), 53. Ladd, 59. Wheeler (Enström). Brankári: Crawford - Montoya, strely na bránku: 35:21.

Michal Handzuš (Chicago) 8:14 0 0 0 0 1 0
Marián Hossa (Chicago) 16:49 0 0 0 -1 3 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 12:17 0 1 1 +1 4 0
Martin Marinčin (Edmonton) 19:36 0 0 0 0 0 2
Tomáš Tatar (Detroit) 14:08 1 1 2 +1 5 0