Tatar pomohol gólom k výhre New Jersey nad Tampou, Pánik s asistenciou

Na snímke slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar z New Jersey dáva gól v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Tampy Bay 5:3. Foto: TASR/AP

Zdeno Chára strávil na ľade 19:24 min a ku strele na bránku pridal dve trestné minúty.

New York 21. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel jedným gólom k triumfu New Jersey v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Tampy Bay 5:3. Tridsaťročný útočník sa presadil v 59. minúte, keď spečatil výsledok duelu do prázdnej bránky. Bolo to jeho druhý gól a siedmy bod v prebiehajúcej sezóne. Celkovo strávil na ľade 13:30 min a trikrát vystrelil na bránku.

"Diabli" rozhodli o triumfe skvelou treťou tretinou, ktorú vyhrali 4:0. "Prehrali sme predtým pár zápasov a bolo by veľmi ľahké zabaliť to. My sme sa však nevzdali, išli sme do zápasu s odhodlaním a tri body sú pre nás skvelá odmena. Tento večer bol úžasný," uviedol útočník Jimmy Vesey. Tréner Tampy Jon Cooper, ktorý nemal pre zranenie k dispozícii obrancu Erika Černáka uviedol: "V tretej tretine nás prevalcovali. Hrali sme sa s ohňom a keďže toto je NHL, dostali sme, čo sme si zaslúžili."
Kapitán Washingtonu Capitals Alex Ovečkin (vpravo) sa teší po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Jan Jose Shark - Washington Capitals v San Jose v sobotu 20. novembra 2021.

Richard Pánik si pripísal jednu asistenciu pri prehre New Yorku Islanders s Calgary Flames 2:5. Slovenský útočník odohral 14:42 minút a do štatistík si pripísal aj dve strely na bránku, tri hity a mínusový bod. Jeho spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade 19:24 min a ku strele na bránku pridal dve trestné minúty. Hostí potiahol k triumfu Andrew Mangiapane, keď skóroval dvakrát v presilovej hre a brankár Jacob Markström, ktorý predviedol 34 úspešných zákrokov. Flames predĺžili bodovú sériu na päť zápasov. Islanders mali pre zápasom veľké problémy so zostavou. Pre Covid protokol im chýbali útočníci Josh Bailey, Anders Lee, Anthony Beauvillier a Ross Johnston a obrancovia Adam Pelech a Andy Greene. Beauvilliera, Pelecha a Greenea pridali na zoznam pred zápasom. "Som naozaj sklamaný. Myslel som na tých hráčov, ktorí nemohli za nás hrať. Poslal som im sms, pretože to boli oni, ktorí dali za tím veľa krvi, potu a sĺz a udržali ho konkurencieschopným," uviedol tréner NY Barry Trotz.
Na snímke brankár New Jersey Devils Mackenzie Blackwood (29) sa pripravuje na obranu pred hráčom z Tampy Bay Lightning Braydenom Pointom (21) počas zápasu zámorskej NHL, 20. novembra 2021.

Washington zvíťazil na ľade San Jose hladko 4:0. Kapitán Capitals Alexander Ovečkin strelil dva góly a pridal asistenciu, ďalšie dva góly pridal Conor Sheary. Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral 19:03 minút a do štatistík si pripísal dve "plusky", dve strely na bránku a šesť bodyčekov. Ovečkin sa presadil po prvý raz od 12. novembra, keď strelil svoj 742. gól v kariére, čím prekonal Bretta Hulla na štvrtom mieste v historickej tabuľke kanonierov. San Jose prehralo štyri z uplynulých piatich duelov, brankár Caps Iľja Samsonov chytil všetkých 22 striel "žralokov". Ruský brankár si pripísal druhé čisté konto po sebe. "Nebolo to najkrajšie víťazstvo. Mali sme dobrú prvú tretinu, v druhej sme však súperovi veľa dovolili. Ale Samsonov chytal výborne. Dva shutouty po sebe sú pre neho skvelé. Dúfam, že takto bude hrať celú sezónu. On aj Vítek Vaněček sú spoľahliví, je veľmi dôležité, že máme dvoch dobrých brankárov. Ak urobíme chybu, podržia nás. Je to dôležité z psychologického hľadiska," citoval Ovečkina na svojom Twitteri novinár Tariq El-Bashir.
Slovenský hokejista v drese Washingtonu Capitals Martin Fehérváry (uprostred) sa teší po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Jan Jose Shark - Washington Capitals v San Jose v sobotu 20. novembra 2021.

Ruský kanonier má na konte 744. gólov, na tretieho Jaromíra Jágra stráca 24 zásahov (766). Na čele rebríčka je Wayne Gretzky (894), na druhom mieste je Gordie Howe (801).

Slováci v akcii

Tomáš Tatar (New Jersey) 13:30 1 0 1 0 3 0

Richard Pánik (NY Islanders) 14:42 0 1 1 -1 2 0

Zdeno Chára (NY Islanders) 19:24 0 0 0 0 2 2

Martin Fehérváry (Washington) 19:03 0 0 0 2 2 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Connor McDavid strelil gól a pridal asistenciu pri výhre Edmontonu Oilers nad Chicagom Blackhawks 5:2 a svoju bodovú sériu od začiatku sezóny natiahol už na 17 zápasov. Nazbieral v nich dvanásť gólov a 20 asistencií. Leon Draisaitl mal taktiež bilanciu 1+1 a s 35 bodmi (18+17) vedie kanadské bodovanie súťaže.

Slovenský obranca Andrej Sekera chýbal v zostave Dallasu, no jeho tím zdolal St. Louis Blues 4:1. Dvoma gólmi sa blysli útočník Jamie Benn, no najmä jeho spoluhráč Roope Hintz. Ten strelil oba v oslabení.

Florida zdolala doma Minnesotu 5:4, v jej drese zažiaril Frank Vatrano, autor dvoch gólov a asistencie. "Bol to skvelý kolektívny výkon. Myslím si, že sme hrali naozaj dobrý hokej a na túto výzvu sme boli pripravení," uviedol Vatrano.

Montreal zdolal Nashville 6:3, domáci tak znechutili hetrik hosťujúcemu Mattovi Duchenemu. Canadiens vyhrali druhú tretinu 4:0 a položili v nej základ triumfu. Dva góly v rozmedzí 37 sekúnd strelil Ryan Poehling. "Cítil som, že všetci hráči tvrdo pracovali a každý prispel k triumfu rovným dielom," povedal útočník Canadiens Brendan Gallagher.
Hokejista Dallasu Stars Roope Hintz (vpravo) sa teší po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Dallas Stars - St. Louis Blues v Dallase v sobotu 20. novembra 2021.

Shutout si v sobotných zápasoch pripísal okrem Samsonova aj brankár Pittsburghu Tristan Jarry. Dvadsaťšesťročný Kanaďan chytil všetkých 26 striel hráčov Toronta (2:0). "Vždy sa snažím sústrediť na každý zápas. Ale nie to len o mne. Vždy, keď to treba, tak spoluhráči blokujú strely a čistia priestor pred bránkou. Myslím, že to bol kľúč k našim úspechom v uplynulých zápasoch," zhodnotil Jarry.

Boston zvíťazil na ľade Philadelphie 5:2 a to aj zásluhou Dereka Forborta, ktorý po prvý raz v kariére zaznamenal dva góly v zápase. Domáci útočník James van Riemsdyk odohral 400. zápas v NHL.

Reilly Smith pomohol gólom v oslabení k triumfu Vegas nad Columbusom 3:2. Bol to už jeho ôsmy gól v početnej nevýhode, čím vytvoril klubový rekord. O jeden gól prekonal Williama Karlssona.

Arizona zdolala doma Detroit 2:1 po predĺžení, ale stále ju trápi koncovka. "Kojoti" strelili v sezóne len 32 gólov, menej ich dali len NY Islanders (31). Detroit prehral po štvrtý raz za sebou, ale tešiť ho môže skvelá hra v oslabení. V početnej nevýhode sa ubránil už 19-krát v sérii.

výsledky:

LOS ANGELES KINGS - CAROLINA HURRICANES 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)

Góly: 5. Lizotte (Lemieux, Edler), 13. Kempe (Edler, Kopitar), 30. Kempe, 38. Lemieux (Roy) – 3. Jarvis (Aho, DeAngelo), 5. Stepan (Martinook, Skjei), 27. Aho (Svečnikov, Andersen), 32. Kotkaniemi (Stepan, Slavin), 40. Nečas (Niederreiter, Staal). Brankári: Petersen - Andersen, strely na bránku: 43:20, 15.744 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW JERSEY DEVILS 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Góly: 6. Rutta, 19. Maroon (Colton, Sergačov), 27. Hedman (Katchouk, Rutta) – 14. Šarangovič (Holtz), 42. Mercer (Šarangovič, Siegenthaler), 46. Vesey (Subban, Siegenthaler), 50. Šarangovič (Bratt, Hischier), 59. TATAR (Graves). Brankári: Vasilevskij - Blackwood, strely na bránku: 34:27, 19.092 divákov.

FLORIDA PANTHERS - MINNESOTA WILD 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)

Góly: 18. Tippett (Ekblad, Vatrano), 29. Vatrano (Thornton, Gudas), 35. Vatrano (Forsling), 46. Verhaeghe (Weegar, Ekblad), 60. S. Bennett (Huberdeau) – 32. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov), 42. Kaprizov (Gaudreau), 60. Foligno (Goligoski, Rask), 60. Hartman (Zuccarello, Eriksson Ek). Brankári: Bobrovskij - Talbot, strely na bránku: 37:39, 13.854 divákov.

MONTREAL CANADIENS - NASHVILLE PREDATORS 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)

Góly: 3. Lehkonen (Savard, Evans), 22. Dvorak (Anderson, Drouin), 24. Gallagher (Drouin, Toffoli), 30. Poehling (Wideman, Lehkonen), 31. Poehling (Toffoli, Wideman), 59. Toffoli (Armia) – 47. Duchene (Josi, Johansen), 53. Duchene (Granlund, Tolvanen), 57. Duchene (Johansen, Granlund). Brankári: Montembeault - Saros (31. Rittich), strely na bránku: 29:36, 20.522 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - CALGARY FLAMES 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 20. Nelson (PÁNIK, Palmieri), 42. Nelson – 5. Richardson, 14. Mangiapane (Hanifin, Gaudreau), 27. Mangiapane (Hanifin, Backlund), 59. Lewis, 60. Gaudreau (Lindholm, Hanifin). Brankári: Varlamov - Marsktröm, strely na bránku: 36:31, 17.255 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - BOSTON BRUINS 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 22. Brassard (Atkinson, Ristolainen), 30. Brassard (Giroux, Provorov) – 19. Nosek (Blidh, Grzelcyk), 21. Forbort (Marchand, Pastrňák), 37. Forbort (Smith, DeBrusk), 42. Smith (Haula, DeBrusk), 53. Pastrňák (Zbořil, Coyle). Brankári: Jones - Ullmark, strely na bránku: 31:44, 19.644 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - PITTSBURGH PENGUINS 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Guentzel (Rust, Rodrigues), 18. Carter (Zucker, Kapanen). Brankári: Campbell - Jarry, strely na bránku: 26:31, 19.531 divákov.

ARIZONA COYOTES - DETROIT RED WINGS 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 54. Dzingel (Dineen, Crouse), 61. Keller (Chychrun, Kessel) – 9. Larkin (Raymond). Brankári: Wedgewood - Nedeljkovic, strely na bránku: 29:34, 12.906 divákov.

DALLAS STARS - ST. LOUIS BLUES 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 26. Benn (Suter, Gurianov), 31. Hintz (Raffl, Lindell), 44. Hintz (Raffl), 59. Benn (Pavelski, Lindell) – 33. Saad (Perron, Krug). Brankári: Oettinger - Binnington, strely na bránku: 33:36, 18.532 divákov.

EDMONTON OILERS - CHICAGO BLACKHAWKS 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Góly: 11. McDavid (Hyman, Bouchard), 12. Barrie (Draisaitl, McDavid), 16. Yamamoto (Sceviour), 19. McLeod (Foegele, Broberg), 57. Draisaitl (Bouchard) – 20. DeBrincat (Dach, Jones), 49. DeBrincat (Kurashev). Brankári: Skinner - Lankinen, strely na bránku: 33:30, 18.347 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 28. Kolesar (Leschyshyn), 45. Smith, 54. Janmark (Hague, Kolesar) – 1. Nyquist (Bean, Werenski), 9. Texier (Bean, Werenski). Brankári: Brossoit - Merzlikins, strely na bránku: 35:29, 18.313 divákov.

SAN JOSE SHARKS - WASHINGTON CAPITALS 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 3. Sheary (Sprong, Protas), 14. Ovečkin (Carlson, Oshie), 56. Sheary (Carlson, Ovečkin), 59. Ovečkin (Dowd). Brankári: Hill - Samsonov, strely na bránku: 22:21, 16.527 divákov.