Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Výborný Tatar prispel gólom k megaobratu Detroitu nad Buffalom

Tomáš Tatar (vľavo) spolu s Pavelom Datsyukom Foto: TASR/AP

Tatar prežíva veľmi úspešnú sezónu,má v tomto ročníku profiligy už na konte 21 gólov a 33 bodov.

New York 19. januára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL gólom k výhre Detroitu nad Buffalom 6:4. Domáci prehrávali po prvej tretine 0:3, no do konca druhej bolo aj vďaka presnému zásahu Tatara 3:3. O jedenástej prehre Sabres za sebou rozhodol v treťom dejstve hetrikom Švéd Henrik Zetterberg.

Tatar prežíva veľmi úspešnú sezónu, v noci na nedeľu prispel dvomi gólmi a asistenciou k triumfu nad Nashvillom. Dvadsaťštyriročný krídelník proti Buffalu pridal ešte jednu asistenciu a má tak v tomto ročníku profiligy už na konte 21 gólov a 34 bodov (21+13). V drese Sabres asistoval pri úvodnom góle stretnutia slovenský obranca Andrej Meszároš, zadák Buffala zaznamenal aj dva plusové body, keď odohral takmer 20 minút. Na konte má v tejto sezóne odohratých 31 zápasov so ziskom 6 bodov (1+5).

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali na ľade Pittsburghu 5:2. Dvomi gólmi k presvedčivému skalpu prispeli Rick Nash a Derek Stepan. "Jazdci" sa vďaka druhému víťazstvu za sebou priblížili v tabuľke Východnej konferencie na rozdiel dvoch bodov práve na piaty Pittsburgh.

Sumáre NHL:

PITTSBURGH - NEW YORK RANGERS 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
16. Crosby (Perron, Letang), 45. Perron (Bortuzzo, Letang) - 1. Nash, 7. Brassard (Klein, Zuccarello), 23. Nash (Brassard), 26. Stepan (St. Louis, Kreider), 47. Stepan (Kreider, St. Louis). Brankári: Fleury (26. Greiss) - Lundqvist, strely na bránku: 34:31, 18.668 divákov.

CHICAGO - DALLAS 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)
13. Kane (Seabrook, Bickell), 17. Saad (Sharp, Seabrook), 28. Saad (Toews, Hjalmarsson) - 7. Seguin (Sceviour, Jamie Benn), 11. Eakin (Jamie Benn, Goligoski), 20. Fiddler (Klingberg, Moen), 43. Eakin (Seguin, Jamie Benn), 51. Cole (Spezza, Klingberg), 59. Horcoff (Goligoski, Eakin). Brankári: Crawford - Lehtonen, strely na bránku: 41:34, 22.135 divákov.

WINNIPEG - ARIZONA 4:3 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
5. Little (Ladd), 22. Frolík, 50. Byfuglien (Scheifele), rozh. nájazd Little - 8. Ekman-Larsson (Doan, Hanzal), 54. Korpikoski (Stone, Yandle), 57. Rieder (Vermette, Doan). Brankári: Pavelec - Smith, strely na bránku: 30:31, 15.016 divákov.

DETROIT - BUFFALO 6:4 (0:3, 3:0, 3:1)
21. Nyquist (Zetterberg, Kronwall), 25. Miller (Andersson, DeKeyser), 31. TATAR, 42. Zetterberg (Dacjuk, TATAR), 46. Zetterberg (Nyquist, Abdelkader), 52. Zetterberg (Quincey, DeKeyser) - 2. Stafford (Hodgson, MESZÁROŠ), 11. Ennis (Zadorov, Benoit), 14. Stewart (Ennis, Zadorov), 49. Ennis (Moulson). Brankári: Mrázek (14. McCollum) - Enroth, strely na bránku: 26:15, 20.027 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 18:10 1 1 2 +2 2 0
Marián Hossa (Chicago) 20:09 0 0 0 -1 7 0
Andrej Meszároš (Buffalo) 19:39 0 1 1 +2 2 2
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/