< sekcia Šport

Tatran Prešov zrušil výjazd na zápasy do Chorvátska

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

V Poľsku na 8. ročníku Memoriálu Antonia Werynského o Pohár maršala Podkarpatského vojvodstva odohrajú zverenci trénera Slavka Golužu tri zápasy.

Prešov 10. augusta (TASR) - Hádzanárov Tatrana Prešov čakajú počas tohto týždňa štyri prípravné zápasy. Najskôr sa v utorok 11. augusta predstavia bez prítomnosti divákov doma proti poľskému Tarnowu. V závere týždňa ich potom čaká turnaj v poľskom Mielci, kde odohrajú tri zápasy. V súvislosti s epidemiologickými opatreniami sa však mení ďalší program prípravy a tím nepocestuje do Chorvátska. Namiesto toho odohrá ďalší zápas v Slovinsku.

V Poľsku na 8. ročníku Memoriálu Antonia Werynského o Pohár maršala Podkarpatského vojvodstva odohrajú zverenci trénera Slavka Golužu tri zápasy. Tatran sa na turnaji, za účasti ďalších siedmich poľských klubov, predstaví najskôr v piatok 14. augusta o 15.00 h proti Gorniku Zabrze. Účastníkov tohto zápasu čaká druhé vystúpenie v sobotu dopoludnia. Neúspešný z úvodného duelu sa predstaví najskôr od 9.30 h proti horšiemu zo stretnutia PGE Kielce – MKS Piotrków Trybunalski. Víťazov čaká vzájomný duel od 11.20 h. Nasledovať budú súboje u umiestnenie, do ktorých sa zapoja aj zvyšní štyria účastníci turnaja – Azoty Pulawy, Zaglebie Lubin, Wisla Plock a usporiadajúci Stal Mielec.

Pandémia koronavírusu narušila aj ďalší plánovaný program tímu. Situácia v Chorvátsku a prijaté opatrenia neumožnia výprave vycestovať na pôvodne avizované stretnutia proti súperom zo SEHA Gazprom ligy z Nexe Našice a PPD Záhreb. Namiesto toho odohrajú prešovskí hádzanári 19. augusta prípravný zápas v slovinskom Ormoži proti miestnemu tímu RK Jeruzalem Ormož. Informoval oficiálny web klubu.