Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

TEL: HC Košice zdolali Nové Zámky, Liptáci vyhrali pod Urpínom

Na snímke vľavo Brett David Pollock (Košice) strieľa piaty gól, vpravo brankár Pavel Kantor (Nové Zámky) v zápase 30. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky 17. januára 2023 v Košiciach. Foto: TASR - František Iván

Novozámčania prehrali tretí zápas po sebe a naďalej sú na 4. mieste tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku.

Košice 17. januára (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorňajšom zápase 30. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 5:3. Tohto súpera zdolali prvýkrát v sezóne po dvoch prehrách na jeho ľade. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, v ktorej sa dvakrát presadil útočník Brett Pollock.

Košičania v prvej tretine otočili skóre z 0:1 na 2:1, keď sa v presilovkách presadil Joona Jäskeläinen. Ten mohol za stavu 3:2 dokonať hetrik, ale z trestného strieľania neskóroval. Hostia vyrovnali zásluhou Jacksona, ale ďalšie góly už nepridali.

Novozámčania prehrali tretí zápas po sebe a naďalej sú na 4. mieste tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku a pred Novými Zámkami majú štvorbodový náskok.

TEL - 30. kolo:

HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 16. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 19. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 23. Romančík (Havrila), 44. Pollock (Slovák), 49. Pollock (Bartánus, Olsson) - 8. Ondrušek (Mišiak, Chovan), 28. Múčka (T. Mikúš, Jackson), 38. Jackson (Mamčics, Farley). Rozhodovali: D. Konc st., T. Orolin - Staššák, Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1834 divákov.

Košice: Janus - Romančík, Southorn, A. Bartoš, Olsson, Ferenc, Šedivá - Jääskeläinen, Chovan, Paršin - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Leskinen - Rogoň, Havrila, Tybor
Nové Zámky: Kantor - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, J. Mikúš, T. Mikúš - Mišiak, Ondrušek, Klempa - Hajnik, Múčka

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v 30. kole Tipos extraligy na svojom ľade Liptovskému Mikulášu 3:5 a nepripísali si tak piatu výhru po sebe. V divokom zápase nedohrali pre vyššie tresty kapitáni oboch tímov. Hostia otočili duel z 0:3, pričom po dva góly strelili Ventelä a Saari.

V prvej tretine dominovali domáci, strelili tri góly a zaslúžene viedli 3:0. Lenže zverenci trénera Bokroša predviedli diametrálne odlišnú druhú tretinu, počas ktorej vyrovnali na 3:3 v priebehu šiestich minút. Rozhodcovia potom prísne vylúčili bystrického kapitána Ďatelinku do konca zápasu a L. Mikuláš na začiatku tretej tretiny otočil na 4:3 v presilovke o dvoch hráčov. Potom dostal trest do konca zápasu aj kapitán Liptákov Kriška, avšak hokejistom spod Urpína sa vyrovnať nepodarilo. V závere inkasovali pri hre bez brankára gól od Vankúša.

HC ´05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)

Góly: 4. D. Jendek (Ďatelinka, Tamáši), 13. R. Gašpar, 20. Kontos (Troock, Watling) - 30. Saari (Diakov, Karsums), 34. Ventelä (Vähätalo, Karsums), 36. Ventelä (Mezovský, Walega), 43. Saari (Štrauch, Karsums), 59. Vankúš. Rozhodovali: Baluška, Výleta - D. Konc ml., Klejna, vylúčení na dve min: 5:2, vyššie tresty: 38. Ďatelinka 5+DKZ za vrazenie na mantinel - 44. Kriška 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1730 divákov.

Bystrica: Sedláček - Luža, Bačík, Ďatelinka, J. Brejčák, Matej Bača, Kojo, Frídel - Watling, Kontos, Troock - Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ - Výhonský, Tamáši, D. Jendek - G. Gabor, Urbánek, Kabáč
L. Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Diakov, Pavúk, Novajovský, Marek Hudec, Kapičák - Karsums, Saari, Kuru - Kriška, Walega, Handlovský - Michalík, Vähätalo, Uhrík - Vankúš, Šmída, Štrauch