< sekcia Šport

TEL: Hráči Nitry opäť trénujú, Stavjaňa: Proti Slovanu s mladými

Na snímke tréner Nitry Antonín Stavjaňai. Foto: TASR - Branislav Račko

Nitrania by mali odohrať najbližší zápas v stredu 4. novembra proti Slovanu Bratislava v semifinále Tipsport Kaufland cupu.

Nitra 30. októbra (TASR) - Hokejisti HK Nitra sa po období v karanténe vrátili do tréningového procesu. Hráči, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, nemali vážnejšie komplikácie.

"Niektorí mali vyššie teploty, ale to je v hokejovom kolektíve na jeseň bežné. Sú to mladí hráči, poradili si s tým," povedal tréner Antonín Stavjaňa pre oficiálnu stránku HK Nitra. Jeho zverenci stihli odohrať štyri extraligové zápasy, po ktorých majú plný počet 12 bodov. Vo víťaznom ťažení chcú pokračovať aj po vynútenej pauze: "Je tam cítiť výpadok, ale to je to isté, ako keď vás na dva týždne vyradí nejaké zranenie alebo viróza. Nejaký deň potrvá, kým hráči získajú návyky, reflex či dobrú orientáciu v priestore."

Nitrania by mali odohrať najbližší zápas v stredu 4. novembra proti Slovanu Bratislava v semifinále Tipsport Kaufland cupu. "Nasadiť chceme čo najviac mladých hráčov, je to pohár. Využijeme tento zápas na nasadenie mladej zostavy," dodal Stavjaňa.