< sekcia Šport

TEL: Košice predĺžili zmluvy s triom Klhůfek, Lapšanský a Belluš

Na snímke gólová radosť na lavičke Košíc v prvom zápase predkola Kaufland play off Tipos extraligy HC Košice - HC Mikron Nové Zámky v Košiciach 24. marca 2021. Foto: TASR - František Iván

Dvadsaťdeväťročný Klhůfek bol s 31 gólmi najlepší strelec klubu v uplynulej sezóne a so 48 bodmi druhý najproduktívnejší hráč.

Košice 16. júna (TASR) - Hokejový klub HC Košice predĺžil zmluvy s trojicou útočníkov Pavlom Klhůfekom, Adamom Lapšanským a Martinom Bellušom.

Dvadsaťdeväťročný Klhůfek bol s 31 gólmi najlepší strelec klubu v uplynulej sezóne a so 48 bodmi druhý najproduktívnejší hráč. Rovnako starý Belluš nastúpi taktiež do svojej tretej sezóny v drese "oceliarov", v tej uplynulej nazbieral v 51 zápasoch 21 bodov (8+13) a 145 trestných minút. O dva roky starší Lapšanský sa do Košíc vrátil v priebehu sezóny z iClinic Bratislava Capitals a v 18 zápasoch získal 8 bodov (7+1).

"O služby Pavla Klhůfka bol po sezóne veľký záujem, a tak som rád, že sa nám ho podarilo udržať v Košiciach. Chlapci začnú sezónu v známom prostredí, vedia, čo od nich očakávame a verím, že na ich skúsenostiach môžeme stavať. Osobne si myslím, že Adam a Martin v sebe skrývajú oveľa väčší potenciál a verím, že fínski tréneri z nich dokážu dostať maximum," uviedol na oficiálnom webe klubu výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma.

"Trénerskej dvojici táto trojica hráčov zapadá do koncepcie a som presvedčený, že tréneri im pomôžu dostať zo seba maximum, na čo majú a že si našu dôveru zaslúžia," dodal športový manažér Gabriel Spilar.