Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

TEL: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ´05 Banská Bystrica 4:5 v 19. kole

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Banská Bystrica má na konte 22 bodov, Liptáci o dva menej a sú na predposlednom 11. mieste s trojbodovým náskokom pred Prešovom.

Liptovský Mikuláš 20. novembra (TASR) - Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v zápase 19. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4. O triumfe rozhodli v 3. tretine, v ktorej strelili od 51. do 55. minúty tri góly a odskočili na 3:5. Pre Banskú Bystricu to bolo v dôležitom zápase tímov zo spodku tabuľky víťazstvo po dvoch prehrách. Na konte majú 22 bodov, Liptáci o dva menej a sú na predposlednom 11. mieste s trojbodovým náskokom pred Prešovom.

Tipos extraliga, 19. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ´05 Banská Bystrica 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Góly: 18. Kriška (Djakov, Handlovský), 24. Karsums (Kuru, Uhrík), 36. Ventelä (Kriška, Michalík), 59. Kriška (Ventelä, Karsums) - 10. Jendek (Holenda, Výhonský), 32. Kabáč (Gabor, Bíreš), 51. Troock (Tamáši, Luža), 54. Ďatelinka (Tamáši, Gašpar), 55. Výhonský (Bíreš, Jendek). Rozhodovali: Kalina, Baluška - Vyšný, Hajnik, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Liptovský Mikuláš: Valent - Hudec, Ventelä, Pavúk, Mezovský, Djakov, Bakala - Uhrík, Kuru, Karsums - Walega, Saari, Handlovský - Michalík, Šmida, Kriška - Drábek, Vahatalo, Kalousek

Banská Bystrica: Rahm - Björkung, Bačik, Holenda, Luža, Pavlin, Ďatelinka, Fridel - Troock, Kontos, Watling - Gašpar, Tamáši, Urbánek - Gabor, Bíreš, Kabáč - Výhonský, Sukeľ, Jendek