Quantcast
< sekcia Šport

TEL: Nové Zámky angažovali Kanaďana Langkowa

Na snímke radosť hráčov Nových Zámkov po úvodnom góle vo štvrtom zápase predkola Kaufland play off Tipos extraligy v hokeji HC Mikron Nové Zámky - HC Košice 28. marca 2021 v Nových Zámkoch. Foto: TASR - Henrich Mišovič

V sezóne 2020/2021 sa o angažovanie Langkowa snažil HC Košice, ktorý s ním počas sezóny podpísal zmluvu.

Nové Zámky 5. októbra (TASR) - Extraligový klub HC Nové Zámky angažoval 32-ročného kanadského hokejistu Chrisa Langkova. "Býci" o príchode útočníka informovali na sociálnych sieťach.

Pre Langkowa pôjde o druhú skúsenosť so slovenskou extraligou. V rokoch 2018-2020 v nej odohral dve sezóny v drese MAC Budapešť. V 103 zápasoch nazbieral 89 kanadských bodov za 46 gólov a 43 asistencií. V závere sezóny 2019/2020 zamieril do Litvínova, no v drese českého extraligistu sa zranil a odvtedy neodohral žiadny súťažný zápas.

V sezóne 2020/2021 sa o angažovanie Langkowa snažil HC Košice, ktorý s ním počas sezóny podpísal zmluvu. Kanaďan však do Košíc napokon neprišiel pre nečakane dlhý čas, ktorý potreboval na doliečenie zranenia. Pred pôsobením v Budapešti si vyskúšal nižšiu súťaž vo Švédsku a medzinárodnú EBEL, v zámorí odohral šesť sezón v AHL a ECHL.