Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

TEL: Nové Zámky vyhrali na Liptove, Spišiaci zdolali Slovan

Na snímke brankár Nových Zámkov Dan Bakala počas zápasu 42. kola hokejovej Tipos extralig. Foto: TASR - Ján Krošlák

Čestný úspech domácich zaznamenal Peter Novajovský, no presadil sa až v 59. minúte a Liptákom tak nezostal čas na zvrat.

Liptovský Mikuláš 30. septembra (TASR) - Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 5. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 a pripísali si tretí triumf v ročníku. Hostia sa ujali vedenia už vo 4. minúte, keď sa presadil Peter Šišovský, v 10. minúte pridal druhý presný zásah Austin Farley a v piatej minúte druhého dejstva zvýšil na 3:0 Juraj Mikúš. Čestný úspech domácich zaznamenal Peter Novajovský, no presadil sa až v 59. minúte a Liptákom tak nezostal čas na zvrat.

5. kolo TEL:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC MIKRON Nové Zámky 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 59. Novajovský (Djakov, Drábek) - 4. Šišovský (Barto, Knižka), 10. Farley (Jackson, Ligas), 25. Mikúš (Jackson). Rozhodovali: Smrek, Moller - Hajnik, Ordzovenský, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1050 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel - Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Diakov, Hudec, Novajovský, Kapičák - Kuru, Vähätalo, Karsums - Kriška, Šmída, Handlovský - Michalík, Walega, Drábek - Kalousek, Uhrík, Haluška - Braun
HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ligas, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš - Mišiak, Ondrušek, Faith - Šišovský, Barto, Klempa

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v 5. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte Michael Vandas.

Zaplnené tribúny, na ktorých bolo 3900 divákov, čakali na prvý gól až do záveru druhej časti, keď dve sekundy pred jej koncom otvoril skóre Juraj Majdan. Hostia vyrovnali v 44. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil Daniel Gachulinec.

Pre majstrovských "belasých" to bola prvá prehra v sezóne. Po štyroch zápasoch majú na konte 10 bodov. Spišiaci nazbierali 6 bodov.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 40. Majdan (Nellis), 65. Vandas - 45. Gachulinec (Takáč, Fominych). Rozhodovali: Žák, Stano - Junek, Ordzovenský, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3900 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Podlipnik, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Žiak - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Hamráček - Tkáč, Bortňák, Novák - Šuty
Slovan Bratislava: Coreau - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian - Pecararo, Minárik, Haščák - Fominych, Harris, Takáč - Lukošík, Zigo, Matoušek - Šotek, Bezák, Török

Hokejisti HK Nitra zdolali v 5. kole Tipos extraligy HK Dukla INGEMA Michalovce 3:2. Úvodné dejstvo prinieslo vyrovnaný hokej bez gólov. Zápas sa zlomil v prostrednej časti hry, keď výrazne aktívnejšia Nitra strelila všetky tri góly a v záverečnej tretine tesný náskok udržala.

HK Nitra - HK Dukla INGEMA Michalovce 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 31. Lacka (Sýkora), 39. Varga (Švarný, Gajdoš), 40. Bodák (Krivošík, Myklucha) - 22. Buc (Glazkov, Suja), 52. Suja (Osburn, Puliš). Rozhodovali: Novák, Goga - Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2373 divákov.

Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Erkamps, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. - Krivošík, Myklucha, Holešinský - Solenský, Buncis, R. Varga - Tvrdoň, Hrnka, Molnár - Knies, A. Sýkora, Lacka - Pekarčík
Michalovce: Vošvrda - Glazkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko - Buc, Suja, Puliš - M. Paločko, Bjalončík, Kristo - Lapšanský, Winquist, Žitný - Chalupa, Galamboš, Vašaš