Quantcast
< sekcia Šport

TEL: Slovan odvolal Dömeho, tím povedie Podkonický

Na snímke lavička Slovana s trénerom Robertom Dömem v zápase 46. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Nitra 28. decembra 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Mužstvo povedie v tréningovom procese, ako aj v najbližšom zápase z pozície hlavného trénera Andrej Podkonický, ktorý sa vracia z úspešného olympijského turnaja v Pekingu.

Bratislava 21. februára (TASR) - Vedenie slovenského hokejového klubu HC Slovan Bratislava v pondelok prepustilo hlavného trénera Roberta Dömeho po nedeľňajšej prehre s posledným mužstvom tabuľky Tipos extraligy MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 pp a sn. Mužstvo povedie v tréningovom procese, ako aj v najbližšom zápase z pozície hlavného trénera Andrej Podkonický, ktorý sa vracia z úspešného olympijského turnaja v Pekingu.

"Vzájomná dôvera s vedením klubu sa naštrbila už na prelome rokov po dvoch prehrách s Novými Zámkami. Včerajšia prehra s posledným tímom tabuľky bola už len tou povestnou kvapkou v pohári. Osobne mi to je ľúto, ale takto sa náš klub so svojím kádrom a možnosťami nesmie prezentovať, obzvlášť nie v jubilejnej storočnicovej sezóne. Mužstvu potrebujeme dať nový impulz, kým ešte nie je neskoro, aby sme sa reálne mohli uchádzať o splnenie najvyšších cieľov. Preto sme po dohode s akcionármi pristúpili k zmene na poste hlavného kouča," povedal pre klubový web generálny manažér HC Slovan Bratislava Maroš Krajči.

Po Dömem sa na pozíciu hlavného trénera posunie Andrej Podkonický. Zápasovú premiéru si odkrúti v piatok 25. februára na ľade HC ’05 Banská Bystrica. V priebehu najbližších dní bude manažment klubu fanúšikovskú verejnosť informovať o tom, či súčasný realizačný tím ešte doplní o ďalšieho odborníka.

Döme sa stal hlavným trénerom Slovana v januári 2021, keď nahradil v tejto pozícii Romana Stantiena. Na striedačke "belasých" stál v 70 extraligových zápasoch, v ktorých so svojím tímom zvíťazil v 43 dueloch, čo predstavuje 61-percentnú úspešnosť. Okrem toho viedol mužstvo aj v šiestich zápasoch hokejovej Ligy majstrov.