Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

TEL: Spišská Nová Ves podľahla na domácom ľade Košiciam

Na snímke uprostred Oliver Jokeľ (Košice), vpravo brankár Marcel Melicherčík (Spišská Nová Ves) v zápase 32. kola hokejovej Tipos extraligy HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Košice 22. januára 2023 v Spišskej Novej Vsi. Foto: TASR - František Iván

Svoj prvý gól v drese Spišiakov dosiahol Martin Réway.

Spišská Nová Ves 22. januára (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 32. kola Tipos extraligy na ľade HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2. Od 23. minúty viedli 3:0, no Spišiaci v úvode tretej tretiny zdramatizovali zápas, keď strelil v priebehu 19 sekúnd dva góly.

Svoj prvý gól v drese Spišiakov dosiahol Martin Réway. Košičania zvíťazili v priamom súboji o priebežnú 3. priečku, na ktorej majú pred svojím súperom 5-bodový náskok. Spišiaci prehrali v treťom zápase po sebe.

TEL - 32. kolo:

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Košice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 41. Malina (Rapáč), 42. Réway (Vandas) - 6. Southorn (Linet, Lamper), 16. Slovák (Paršin, Southorn), 23. Chovan (Pollock). Rozhodovali: Štefik, Fridrich - M. Orolin, Gegáň, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Rapáč (Spiš.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2370 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský - Rapáč, Nellis, Džugan - Laporte, Kerbashian, Vandas - Giľák, Réway, Verbeek - Vartovník, Bortňák, Hamráček
Košice: Janus - Romančík, Southorn, Novota, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Chovan, Paršin - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, Jokeľ