TEL: Spišská Nová Ves v 20. kole doma zdolala Prešov 5:2

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Spišiaci vyhrali štvrtý z posledných piatich duelov a figurujú na štvrtom mieste tabuľky.

Spišská Nová Ves 25. novembra (TASR) - Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 5:2. Domáci vyhrali štvrtý z posledných piatich duelov a figurujú na štvrtom mieste tabuľky. Prešovčania nenadviazali na víťazstvo s Nitrou a s 20 bodmi zostali na poslednej priečke.

Spišiaci položili základ víťazstva v závere prvej tretiny, keď za stavu 1:1 využili najprv krátku presilovku o dvoch hráčov a následnej aj výhodu o jedného. V 41. minúte zvýšil Kale Kerbashian svojim druhým gólom v zápase na 4:1 a krátko pred koncom upravil taktiež druhým zásahom v stretnutí Matej Giľák na konečných 5:2. Domáci dali tri góly v presilovkách, hostia prvý v oslabení.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC MV Transport Prešov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Góly
: 5. Ouellet-Beaudry (Novák), 18. Kerbashian (Majdan, Ouellet-Beaudry), 19. Giľák (Rapáč, Salituro), 41. Kerbashian (Majdan), 59. Giľák (Verbeek) - 14. Žilka, 50. Girduckis (Lalík). Rozhodovali: Žák, D. Konc st. - Janiga, Junek, vylúčení: 6:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, 2238 divákov.

Spišská: Melicherčík - Ališauskas, Malina, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ulander, Česánek, Groch - Giľák, Salituro, Verbeek - Vandas, Kerbashian, Novák - Rapáč, Nellis, Majdan - Hamráček, Bortňák, Vartovník - Šuty

Prešov: Bespalov (21. Rabčan) - Giles, Lalík, Rajnoha, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Turan - Gerlach, Šimun, Campagna - Žilka, Girduckis, Martin - Milý, Klíma, Nauš - K. Jendroľ, Thomka, Džugan