Quantcast
< sekcia Šport

TEL: Urbánek bude aj naďalej hrať v Banskej Bystrici

Na snímke zľava Jakub Urbánek (HC ‘05 Banská Bystrica) sa teší so spoluhráčmi po druhom góle v dohrávke 15. kola Tipos extraligy v hokeji HK Dukla Trenčín - HC '05 Banská Bystrica 22. februára 2022 v Trenčíne. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Urbánek verí, že aj v budúcej sezóne bude dostávať v tíme "baranov" dostatočný priestor na ľade.

Banská Bystrica 17. mája (TASR) - Hokejový útočník Jakub Urbánek bude aj v budúcej sezóne pokračovať v tíme HC´05 Banská Bystrica.

Dvadsaťdvaročný hráč prišiel pod Urpín počas uplynulej sezóny zo Slovana Bratislava. Hneď po februárovom príchode bodoval v ôsmich dueloch v rade a v základnej časti stihol v 10 zápasoch za Banskú Bystricu nazbierať 8 gólov a 4 asistencie. K nim pridal počas vyraďovacej časti ďalšie dva presné zásahy a 1 prihrávku. "Bolo prioritou podpísať Jakuba aj na túto sezónu, nakoľko ukázal potenciál, ktorý v sebe má. Veríme, že bude strelcom dôležitých gólov," povedal pre klubovú stránku športový manažér tímu Banskej Bystrice Michal Hudec.

Urbánek verí, že aj v budúcej sezóne bude dostávať v tíme "baranov" dostatočný priestor na ľade. "Vo svojom veku mám možnosť sa ešte hokejovo posunúť. Po príchode do Banskej Bystrice som dostával dosť priestoru na to, aby sa stal zo mňa sebavedomejší a lepší hráč. Chcem ukázať všetkým, že viem hrať hokej a dokážem byt prínosom pre tím."