< sekcia Šport

Organizátori neskrátia zápasy na Australian Open, Tiley: Sme grandslam

Srbský tenista Novak Djokovič uprostred pózuje s trofejou so zberačmi loptičiek. Foto: TASR/AP

V karanténe po príchode je aj dvojnásobná víťazka Australian Open Viktoria Azarenková.

Melbourne 19. januára (TASR) - Organizátori tenisového grandslamu Australian Open neplánujú zmeniť formát turnaja napriek tomu, že viacero hráčov zasiahol koronavírus. Podľa agentúry DPA mali pozitívny test traja ľudia, ktorí prileteli na turnaj, ďalších 72 pasažierov letu je v karanténe.

Každý z nich musí stráviť v hoteli izoláciu a nemôže trénovať. Ani to však neprinútilo vedenie podujatie rozmýšľať nad zmenou pravidiel a riaditeľ turnaja Craig Tiley trvá na troch víťazných setoch v mužskej časti: "Sme grandslam a nie je dôvod meniť formát."

Viacero hráčov sa už sťažovalo na podmienky, Srb Novak Djokovič písomne požiadal o uvoľnenejší režim, no úrady jeho požiadavky zamietli. Tiley však pripomenul, že podobné hlasy sú ojedinelé a väčšina hráčov akceptovala podmienky: "Sú fantastickí. Pre každého je to nová skúsenosť, ale všetci musia zaplatiť túto daň."

V karanténe po príchode je aj dvojnásobná víťazka Australian Open Viktoria Azarenková, tá prostredníctvom twitteru vyzvala všetkých na spoluprácu a empatiu: "Máme pandémiu a nikto presne nevie ako ju zvládnuť. Musíme spolupracovať, pretože nám nič iné nezostáva, iba sa prispôsobiť situácii. Chcem požiadať všetkých kolegov, aby rešpektovali nariadenia aj kvôli miestnym ľuďom, ktorí ich musia tiež dodržiavať."