< sekcia Šport

Češka Plíšková získala v Cincinnati najcennejší titul v kariére

Česká tenistka Karolína Plíšková bozkáva trofej po zisku titulu v ženskej dvojhre na turnaji v Cincinnati. Foto: TASR/AP

Nasadená pätnástka vo finále zdolala dvojku podujatia Angelique Kerberovú z Nemecka 6:3 a 6:1.

Cincinnati 21. augusta (TASR) - Česká tenistka Karolína Plíšková sa v nedeľu stala víťazkou turnaja WTA v Cincinnati. Nasadená pätnástka vo finále zdolala dvojku podujatia Angelique Kerberovú z Nemecka 6:3 a 6:1. Pre 24-ročnú Českú, ktorá má na konte aj triumf vo Fed Cupe z roku 2015, je to už šiesty titul vo dvojhre na okruhu WTA.

Kerberová, ktorá na OH v Rio de Janeiro získala striebro v singli, nevyužila šancu stať sa svetovou jednotku. V najnovšom vydaní rebríčka tak bude stále druhá za Američankou Serenou Williamsovou. Dvadsaťosemročná tenistka sa mohla prvýkrát od čias legendárnej Steffi Graffovej stať zástupkyňou Nemecka na čele svetového renkingu vo dvojhre.

"Angie podáva počas celej sezóny vynikajúce výkony. Podľa mňa si zaslúži byť svetovou jednotkou a je iba otázkou času, kedy sa tak stane. Základom môjho úspechu vo finálovom dueli bola agresívna hra, nerobila som takmer žiadne chyby. Vychádzali mi forhendové i bekhendové údery a nedala som súperke šancu pomýšľať na prípadný obrat," citovala slová Plíškovej oficiálna stránka WTA.

dvojhra - finále:
Karolína Plíšková (15-ČR) - Angelique Kerberová (2-Nem.) 6:3, 6:1