Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Šport

Belgicko, Chorvátsko aj Kanada o rok v svetovej skupine Davis Cupu

V svetovej skupine sa budúci rok predstavia aj Belgičania, ktorí zdolali Ukrajinu 3:2.

Bratislava 14. septembra (TASR) - Austrálski tenisti sa udržali vo svetovej skupine Davisovho pohára aj pre rok 2015, keď v barážovom zápase v Perthe zdolali Uzbekistanom 5:0. Rozhodujúci tretí bod ukoristili vo štvorhre Lleyton Hewitt a Chris Guccione, ktorí si poradili s Denisom Istominom a Farrukhom Dustovom 6:3, 7:6 a 6:2.

V svetovej skupine sa budúci rok predstavia aj Belgičania, ktorí zdolali Ukrajinu 3:2. Rozhodujúci bod zaznamenal David Goffin po nedeľňajšom triumfe nad Sergijom Stachovským v pomere 6:3, 6:1 a 6:2.

výsledky:
Austrália - Uzbekistan 5:0

nedeľa

Samuel Groth - Temur Ismailov 6:3, 6:2
Nick Kyrgios - Sanjar Fajziev 6:1, 6:1

sobota

Lleyton Hewitt, Chris Guccione - Denis Istomin, Farrukh Dustov 6:3, 7:6 (5), 6:2

piatok

Nick Kyrgios - Denis Istomin 6:4, 7:5, 6:4
Lleyton Hewitt - Farrukh Dustov 6:4, 6:4, 6:2

Holandsko - Chorvátsko 2:3
nedeľa

Robin Haase - Mate Delič 3:6, 4:6, 6:4, 6:1, 6:4
Thiemo De Bakker - Marin Čilič 7:6 (4), 4:6, 2:6, 5:7

sobota
Robin Haase, Jean-Julien Rojer - Marin Čilič, Marin Draganja 2:6, 6:3, 3:6, 4:6

piatok

Igor Sijsling - Mate Delič 6:4, 4:6, 5:7, 2:6
Robin Haase - Borna Čorič 7:6 (4), 6:1, 6:4

Ukrajina - Belgicko 2:3
nedeľa

Sergij Stachovskij - David Goffin 3:6, 1:6, 2:6
Iľja Marčenko - Steve Darcis 7:6 (2), 6:4

sobota
Sergej Bubka, Sergij Stachovskij - Ruben Bemelmans, Olivier Rochus 2:6, 3:6, 6:2, 6:3, 2:6

piatok
Sergij Stachovskij - Steve Darcis 6:7 (5), 6:4, 6:2, 6:2
Iľja Marčenko - David Goffin 6:7 (1), 3:6, 1:6

India - Srbsko 2:2
nedeľa

Somdev Devvarman - Dušan Lajovič 1:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:2

sobota
Rohan Bopanna, Leander Paes - Ilija Bozoljač, Nenad Zimonjič 1:6, 6:7 (4), 6:3, 6:3, 8:6

piatok
Yuki Bhambri - Dušan Lajovič 3:6, 2:6, 5:7
Somdev Devvarman - Filip Krajinovič 1:6, 6:4, 3:6, 2:6

Brazília - Španielsko 2:1
sobota

Marcelo Melo, Bruno Soares - Marc Lopez, David Marrero 6:3, 7:5, 7:5

piatok

Rogerio Dutra Silva - Roberto Bautista Agut 0:6, 1:6, 3:6
Thomaz Bellucci - Pablo Andujar 3:6, 6:7 (6), 6:4, 7:5, 6:3

Izrael - Argentína 2:2
nedeľa

Dudi Sela - Leonardo Mayer 2:6, 1:6, 4:6

sobota

Jonathan Erlilch, Andy Ram - Federico Delbonis, Horacio Zeballos 6:3, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3

piatok
Bar Tzuf Botzer - Leonardo Mayer 4:6, 6:3, 2:6, 1:6
Dudi Sela - Carlos Berlocq 6:3, 6:7 (5), 6:2, 6:2

Kanada - Kolumbia 3:1
nedeľa

Milos Raonic - Santiago Giraldo 6:1, 7:6 (2), 7:5

sobota

Daniel Nestor, Vasek Pospisil - Juan Sebastian Cabal, Robert Farah 6:7(4), 6:7(7), 4:6

piatok

Vasek Pospisil - Santiago Giraldo 6:3, 7:6 (2), 6:3 Milos Raonic - Alejandro Gonzalez 6:3, 6:3, 6:2