< sekcia Šport

Evans na finále Davisovho pohára zmietol Gojowczyka za 55 minút

Na archívnej snímke Daniel Evans. Foto: TASR/AP

Dvadsiatypiaty hráč svetového rebríčka dominoval, v prvých troch gemoch zobral súperovi dvakrát podanie a úvodný set vyhral 6:2.

Innsbruck 30. novembra (TASR) - Tenisti Veľkej Británie hrali v druhom štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára po dvojhrách s Nemeckom 1:1. O prvý bod v rakúskom Innsbrucku sa postaral Daniel Evans, ktorý zdolal Petra Gojowczyka hladko 6:2, 6:1. Jan-Lennard Struff vyrovnal po výhre nad Cameronom Norriem 7:6 (6), 3:6 a 6:2.

Dvadsiatypiaty hráč svetového rebríčka dominoval, v prvých troch gemoch zobral súperovi dvakrát podanie a úvodný set vyhral 6:2. V druhom sete brejkol Gojowczyka dokonca trikrát a svojej krajine zabezpečil úspešný štart. Súpera zmietol z kurtu za 55 minút.

Favoritom druhej dvojhry bol dvanásty hráč rebríčka Norrie, ktorý však už v druhej hre stratil podanie a musel doťahovať stratu. Podarilo sa mu vyrovnať vo ôsmom geme a set dospel do tajbrejku. V ňom sa darilo viac Struffovi, ktorý sa ujal vedenia. V druhej sade bola hra vyrovnaná do ôsmeho gemu, v ňom prišiel brejk Norrieho a set vyhral 6:3. V rozhodujúcom však mal navrch Nemec, ktorý síce spravil šesť nevynútených chýb proti dvom súpera, no predviedol aj 15 víťazných úderov a vyhral 6:2.

štvrťfinále (Innsbruck):

Veľká Británia - Nemecko 1:0

Daniel Evans - Peter Gojowczyk 6:2, 6:1
Cameron Norrie - Jan-Lennard Struff 6:7 (6), 6:3, 2:6