< sekcia Šport

Dejisko tenisového US Open premenia na poľnú nemocnicu

Na umeleckej snímke Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej, vrátane zaťahovacej strechy na centrálnom dvorci Arthura Ashea (uprostred). Foto: TASR/AP

V USA evidovali v utorok ráno vyše 164.000 prípadov ochorenia COVID-19, čo je najviac vo svete.

New York 31. marca (TASR) - Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej v New Yorku budú dočasne využívať na pomoc počas pandémie nového koronavírusu. V dejisku grandslamového turnaja US Open vznikne od utorka 350 dočasných nemocničných lôžok a budú sa v ňom pripravovať balíčky potravín.

V štáte New York, ktorý je ohniskom nákazy v USA, chcú mať úradníci k dispozícii 87.000 postelí, aby zvládli situáciu s pandémiou. Hovorca Americkej tenisovej asociácie Chris Widmaier uviedol, že na kurte Louisa Armstronga, ktorý je druhý najväčší v celom areáli, budú denne pripravovať 25.000 jedál pre pacientov, pracovníkov, dobrovoľníkov a školákov.

V USA evidovali v utorok ráno vyše 164.000 prípadov ochorenia COVID-19, čo je najviac vo svete. Viac ako 3100 ľudí chorobe podľahlo. Celosvetovo je v 199 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 786-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 37.800 osôb.