Quantcast
< sekcia Šport

Horanský s prehľadom triumfoval nad Gombosom

Na archívnej snímke slovenský tenista Filip Horanský. Foto: TASR - Martin Baumann

V úvode oboch setov šampióna z roku 2019 brejkol a s prehľadom postúpil medzi najlepšiu osmičku.

Bratislava 10. júna (TASR) - Slovenský tenista Filip Horanský sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengri Kooperativa Bratislava Open. V 2. kole v dueli dvoch daviscupových reprezentantov vyradil najvyššie nasadeného krajana Norberta Gombosa 6:2, 6:2.

Jeho štvrťfinálovým súperom bude v piatok Turek Cem Ilkel. Horanský na antukových dvorcoch bratislavského Slovana zaskočil Gombosa agresívnou hrou, počas celého zápasu výborne podával. V úvode oboch setov šampióna z roku 2019 brejkol a s prehľadom postúpil medzi najlepšiu osmičku.

"Dnes som výborne podával. Už dávno som nemal také dobré prvé podanie. Pri veľa bodoch som si pomohol so servisom. 'Gombi' k tomu pridal nejaké chyby, keď bol dôležitejší stav v gemoch. Ja som sa potom dostával hore, on zase dole. My sa dobre poznáme, vyrastali sme spolu, trénujeme spolu, sme dobrí kamaráti, ten zápas je potom nepríjemný. Aj preňho, lebo sa potom do toho nevie tak dostať, vyhecovať. Dnes to vyšlo lepšie pre mňa,“ povedal Horanský pre webovú stránku turnaja bratislavaopen.com.

Nedarilo sa Jozefovi Kovalíkovi, ako nasadená štvorka prehral s Nemcom Matthiasom Bachingerom 7:6 (1), 1:6, 4:6.

Dvojhra - 2. kolo:
Matthias Bachinger (Nem.) - Jozef KOVALÍK (SR-4) 6:7 (1),
Filip HORANSKÝ (SR) - Norbert GOMBOS (SR-1) 6:2, 6:2
Cem Ilkel (Tur.) - Facundo Mena (Arg.) 6:3, 6:4
Sebastian Baez (Arg.) - Frederico Ferreira Silva (Portug.) 6:3, 5:7, 6:4