< sekcia Šport

Ivaniševič oznámil, že mal pozitívny test na koronavírus

Na archívnej snímke z 18. júna 2020 srbský tenista Novak Djokovič (vľavo) a jeho tréner Goran Ivaniševič počas tréningu na exhibičnom turnaji Adria Tour v Zadare. Foto: TASR/AP

Len pred dvoma dňami sa Chorvát dôrazne postavil na obranu svojho zverenca, keď sa mu nepáčila prehnaná kritika voči Djokovičovi.

Záhreb 26. júna (TASR) – Pozitívny test na koronavírus dnes oznámil aj Chorvát Goran Ivaniševič, tréner svetovej tenisovej jednotky Srba Novaka Djokoviča. Štyridsaťosemročný wimbledonský víťaz z roku 2001 bol jedným z organizátorov exhibičnej série Adria Tour v Belehrade a Zadare, po ktorom pozitívne testovali nielen Djokoviča, ale aj Srba Viktora Troického, Bulhara Grigora Dimitrova a Chorváta Bornu Čoriča.

„Nanešťastie po dvoch negatívnych výsledkoch testov, ktorým som sa podrobil za uplynulých desať dní, prišiel tretí a ten bol pozitívny. Cítim sa dobre, nemám žiadne príznaky choroby. Som momentálne v izolácii," citovala agentúra DPA Ivaniševiča, ktorý na sociálnej sieti adresoval tento oznam všetkým, s ktorými prišiel v nedávnej minulosti do styku.

Len pred dvoma dňami sa Chorvát dôrazne postavil na obranu svojho zverenca, keď sa mu nepáčila prehnaná kritika voči Djokovičovi, ani to, že rozšírenie koronavírusu medzi hráčmi na turnaji Adria Cup niektorí údajne až priveľmi politizujú.