< sekcia Šport

Kučová nevyužila proti Bartyovej mečbal

Slovenská tenistka Kristína Kučová v zápase proti Američanke Ashleigh Bartyovej v 2. kole turnaja WTA v Miami 25. marca 2021. Foto: TASR/AP

Bartyová sa dokázala z náročnej situácie dostať, získala tri gemy vo svoj prospech, keď v tom dvanástom otočila stav z 0:40 a premenila hneď svoj prvý mečbal.

Miami 26. marca (TASR) - Slovenská tenistka Kristína Kučová sa s turnajom WTA v Miami rozlúčila v 2. kole dvojhry. Vo štvrtok bola blízko k vyradeniu svetovej jednotky Ashleigh Bartyovej, Austrálčanke napokon podľahla po trojsetovom boji 3:6, 6:4 a 5:7. Dramatický zápas trval dve hodiny a 27 minút. Bartyová sa v 3. kole stretne s Jelenou Ostapenkovou, ktorá zdolala Belgičanku Kirsten Flipkensovú.

Kučová začala proti favorizovanej súperke nebojácne, hneď v treťom geme jej zobrala servis a viedla 2:1. Bartyová ju však hneď vzápätí dvakrát brejkla, získala päť gemov v sérii a prvý set vyhrala 6:3. V druhom Slovenka vygradovala svoj výkon, vyvarovala sa zbytočných chýb, bola dostatočne trpezlivá a agresívna. Za stavu 5:4 v desiatom geme zlomila podanie Austrálčanky a premenila hneď prvý setbal. V rozhodujúcom treťom sete ďalej trápila najvyššie nasadenú hráčku. Za stavu 2:1 zlomila súperkin servis, následne ho potvrdila a viedla 4:1. Svetovú jednotku mala senzačne na rakete. Za stavu 5:4 v desiatom geme mala Kučová mečbal, ale obrovskú šancu nevyužila. Bartyová sa dokázala z náročnej situácie vyhrabať, získala tri gemy vo svoj prospech, keď v tom dvanástom otočila stav z 0:40 a premenila hneď svoj prvý mečbal.

Dvojhra - 2. kolo:

Ashleigh Bartyová (Aus.-1) - Kristína KUČOVÁ (SR) 6:3, 4:6, 7:5