< sekcia Šport

Kučová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA v Gdyni

Slovenská tenistka Kristína Kučová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Kučová po postupe do finále v Gdyni neskrývala dojatie.

Gdyňa 24. júla (TASR) – Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prvýkrát v kariére prebojovala do finále dvojhry turnaja na hlavnom okruhu WTA. V semifinále antukového podujatia v poľskej Gdyni deklasovala Nemku Tamaru Korpatschovú 6:0, 6:3. V dueli o titul nastúpi v nedeľu proti Belgičanke Maryne Zanevskej, ktorá zdolala Ukrajinku Katerynu Kozlovovú po boji v troch setoch 6:2, 4:6 a 6:3.

Kučová mala proti Korpatschovej raketový štart, trikrát prelomila podanie Nemky a v prvom sete jej uštedrila kanára. Slovenka na kurte dominovala, vo výmenách tlačila súperku do defenzívy. V druhom dejstve odskočila Korpatschovej na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Doposiaľ najväčší úspech dosiahla Kučová vlani v Prahe, kde vyhrala turnaj kategórie 125K. V roku 2016 bola v semifinále prestížneho Roger´s Cupu v Montreale.

Kučová po postupe do finále v Gdyni neskrývala dojatie. „Venujem ho mojej tete k dnešným narodeninám. Chcela by som sa poďakovať celej rodine a všetkým doma, posielam im bozky. Teší ma, že prvé finále na okruhu WTA si zahrám práve v Gdyni, pretože v Poľsku hrám veľmi rada. Dnešný zápas bol oveľa ťažší ako ukazuje konečný výsledok. Tamara hrala veľmi dobre a zaslúži si uznanie," uviedla víťazka dvojhry junioriek na US Open z roku 2007.

Dvojhra - semifinále:

Kristína KUČOVÁ (SR) - Tamara Korpatschová (Nem.) 6:0, 6:3
Maryna Zanevská (Belg.) - Kateryna Kozlovová (Ukr.) 6:2, 4:6, 6:3