Kužmová prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA v Aucklande

Na archívnej snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová. Foto: TASR - Martin Baumann

Kužmová proti Koviničovej neuspela v prvom sete za stavu 3:4 pri svojom podaní, pričom jej súperka následne pri vlastnom servise potvrdila brejk.

Auckland 6. januára (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. Siedmej nasadenej Čiernohorke Danke Koviničovej podľahla 3:6, 2:6.

Úspešná kvalifikantka si predtým v 2. kole pripísala cenný skalp Britky Emmy Raducanuovej, šampiónka US Open z roku 2021 pred tretím setom skrečovala duel pre zranenie. Kužmová proti Koviničovej neuspela v prvom sete za stavu 3:4 pri svojom podaní, pričom jej súperka následne pri vlastnom servise potvrdila brejk. V druhom sete sa Koviničovej podarilo dvakrát uspieť pri podaní Slovenky a za 71 minút doviedla zápas do víťazného konca.